Dodana: 5 czerwiec 2020 14:48

Zmodyfikowana: 5 czerwiec 2020 14:48

Ponad 200 prac w konkursie „Od świtu do zmierzchu”

Ponad dwieście prac nadesłanych przez 76 autorów wpłynęło na internetowy konkurs fotograficzny „Od świtu do zmierzchu” organizowany przez Podlaski Instytut Kultury (PIK) w Białymstoku. Podlascy amatorzy fotografii mieli za zadnie przedstawienie zmieniającej się wokół nas rzeczywistości w trudnym czasie odosobnienia spowodowanym epidemią.

Ilustracja do artykułu 06_konkurs_foto_PIK (Niestandardowy).JPG

Jesteśmy mile zaskoczeni liczbą nadesłanych prac, rozmaitością wrażliwości artystycznej, kreatywności i wyobraźni oraz różnorodnością spojrzenia przez obiektyw na ludzi wyglądających teraz inaczej, miejsca, które jeszcze nie tak dawno tętniły życiem. Tytuł konkursu: „Od świtu do zmierzchu” był uniwersalny – każdy z miłośników fotografowania odczytał go na swój sposób, miał nieograniczoną możliwość poszukiwania i wolność wyboru. Dzięki temu możemy oceniać wiele różnorodnych kadrów obrazujących sylwetki ludzi, wydarzenia czy niezawodną naturę – cieszy się Krystyna Kunicka, kierownik Działu Sztuk Plastycznych Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku.

Prace można było nadsyłać do 30 maja 2020 r. Ocenia je jury w składzie: Piotr Sawicki, Tomasz Tomaszuk, Cezary Fabiszewski i Adam Ślefarski. 

Poziom prac jest bardzo różny, bo mamy dużo typowych ładnych obrazków, ale też dużo innego patrzenia. Cieszę się, że ludzie patrzą, myślą fotografią, przekazują to, co ich interesuje, chcą coś robić, obserwują ten świat, rejestrując obrazy – podsumowuje Piotr Sawicki, białostocki artysta fotografik, przewodniczący jury.

 

Nagrody to 1000 zł za pierwsze miejsce, 800 złotych za drugie i 600 złotych za trzecie. Wyniki konkursu zostaną opublikowane 15 czerwca 2020 na stronie internetowej Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku www.pikpodlaskie.pl .

 

źródło: Podlaski Instytut Kultury 
oprac. Aneta Kursa

facebook