Dodana: 30 kwiecień 2019 15:59

Zmodyfikowana: 30 kwiecień 2019 15:59

Podlaski Pomost Kultury będzie kontynuowany

Projekt Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku złożony do programu „Bardzo Młoda Kultura” został dobrze oceniony, a to oznacza, że instytucja ta będzie koordynatorem programu w województwie podlaskim przez kolejne trzy lata.

Ilustracja do artykułu PPK2.jpg

 – To bardzo dobra wiadomość przede wszystkim dla lokalnych animatorów i edukatorów kulturalnych w regionie – powiedział Cezary Mielko, dyrektor WOAK-u. – Przez trzy lata realizacji Podlaskiego Pomostu Kultury udało się zrobić dużo dobrego na rzecz edukacji kulturowej dzieci i młodzieży w regionie. – dodał.

Podlaski Pomost Kultury to projekt WOAK-u, który był realizowany od 2016 roku w ramach programu Bardzo Młoda Kultura prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury. Celem projektu było utworzenie sieci stałej współpracy pomiędzy instytucjami kultury i placówkami edukacyjno-oświatowymi województwa podlaskiego. Chodziło o to, żeby nauczyć młodych ludzi uczestniczyć w kulturze. Uświadomić im, że warto korzystać z kultury, warto poznawać jej ofertę  i że warto ją współtworzyć. Aby przekonać do tego młodych ludzi, trzeba mieć dobrze wyszkolone kadry, zarówno animatorów, jak i nauczycieli, a także narzędzia, by móc realizować dobre pomysły. Podlaski Pomost Kultury takie możliwości stwarza, poprzez warsztaty, szkolenia i granty. A wszystko na bazie doskonałej diagnozy stanu edukacji kulturowej w regionie.

To szansa, aby edukacja kulturowa w naszym województwie stała się skuteczna i nowoczesna. W ramach projektu przez trzy lata WOAK otrzyma dofinansowanie w wysokości około 400 tysięcy złotych.

mat. WOAK

facebook