Dodana: 15 czerwiec 2020 12:12

Zmodyfikowana: 15 czerwiec 2020 12:12

PIK. Znamy laureatów konkursu fotograficznego „Od świtu do zmierzchu”

Weronika Busłowska z Białegostoku została laureatką konkursu „Od świtu do zmierzchu” organizowanego przez Podlaski Instytut Kultury( PIK). Jury wybierało zwycięskie prace z ponad dwustu fotografii nadesłanych przez 76 autorów.

Ilustracja do artykułu Weronika Busłowska  I nagroda.jpg

Jurorzy: Piotr Sawicki, Tomasz Tomaszuk, Cezary Fabiszewski i Adam Ślefarski przyznali pierwszą nagrodę w wysokości 1000 zł Weronice Busłowskiej z Białegostoku za pracę „Bez tytułu 1”. Druga nagrodę otrzymał Andrzej Alicki z Białegostoku za pracę „Nad Narwią w Tykocinie 1”, trzecią natomiast Magdalena Kowińska z Białegostoku za pracę „Świt”. Jury przyznało także dwa wyróżnienia. Otrzymali je: Weronika Busłowska z Białegostoku za pracę „Bez tytułu 3” oraz Mateusz Koc z Białegostoku za pracę „Bezpieczne powitanie”.

 Poziom był bardzo różny: dużo typowych ładnych obrazków, ale też dużo innego patrzenia. Cieszę się, że ludzie patrzą, myślą, fotografią, przekazują to, co ich interesuje, chcą coś robić, obserwują ten świat, rejestrują obrazy – opowiadał Piotr Sawicki, białostocki artysta fotografik, przewodniczący jury.

Wybrane prace konkursowe można oglądać na stronie Podlaskiego Instytutu Kultury: www.pikpodlaskie.pl.

facebook