„Niedługie życie” Dariusza Kucia – spotkanie online w PIK
Podlaski Instytut Kultury (PIK), Fundacja „Pomóż im” oraz wydawnictwo Znak zapraszają 15 grudnia, o godz. 18.00, na spotkanie online z autorem książki „Niedługie życie” dr. Dariuszem Kuciem z Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.
Dr Dariusz Kuć jest wieloletnim lekarzem Białostockiego Hospicjum dla Dzieci prowadzonym przez Fundację „Pomóż Im”. W swojej książce „Niedługie życie”, wydanej w grudniu br. przez wydawnictwo Znak, podjął temat życia i pożegnania z nieuleczalnie chorymi dziećmi.
- To zbiór 21 wywiadów z rodzicami dzieci, które cierpiały z powodu chorób nieuleczalnych i były pod opieką Białostockiego Hospicjum dla Dzieci Fundacji „Pomóż Im” – mówi autor książki. – Książkę tę napisałem po to, żeby zrozumieć, co to znaczy pozwolić swemu dziecku odejść. Kiedy jest ten moment, w którym najlepsze, co można zrobić w imię miłości do dziecka, to przestać walczyć o życie? Napisałem tę książkę, aby wszyscy, którzy podejmują trudne decyzje o dalszym leczeniu lub jego przerwaniu – niekoniecznie dziecka, może to dotyczyć innej bliskiej nam osoby – mieli choć trochę łatwiej niż ci, z którymi rozmawiałem.
Spotkanie poprowadzi Barbara Bojaryn-Kazberuk, dyrektor PIK. Transmisja będzie dostępna na kanale Podlaskiego Instytutu Kultury na YouTube.
Link zostanie tez zamieszczony na stronie www.pikpodlaskie.pl.
Dariusz Kuć – doktor nauk medycznych, lekarz specjalista medycyny rodzinnej. Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku, obecnie asystent w Zakładzie Medycyny Paliatywnej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, absolwent Studiów Podyplomowych Leczenia Bólu Uniwersytetu Jagiellońskiego i Studiów Podyplomowych z Bioetyki i Prawa Medycznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Od 2009 roku lekarz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Jest przewodniczącym Komisji do spraw Uporczywej Terapii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Laureat nagrody im. dr. Krzysztofa Kanigowskiego. Przez kilkanaście lat dziennikarz radiowy.
źródło: Podlaski Instytut Kultury
oprac. Aneta Kursa