Dodana: 7 październik 2019 08:35

Zmodyfikowana: 7 październik 2019 09:44

Joanna Smajdor z Jastrzębia Zdroju zdobyła Grand Prix Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus

Główną nagrodę konkursu i nagrodę Radia Białystok wyśpiewała sobie utworami „Co zrobimy z tą miłościa” (sł. Zbigniew Stawecki, muz. Jerzy Milian) i „Pytam zimowych gwiazd” (sł. Agnieszka Osiecka, muz. Włodzimierz Nahorny).

Zwyciężczyni festiwalu -Gala finałowa festiwalu im. Łucji Prus-1.jpg

Za nami XI edycja Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus „W żółtych płomieniach liści”. W niedzielę ( 6.10) w kinie Forum odbył się koncert galowy  z udziałem laureatów tegorocznej edycji.

Jury w składzie Włodzimierz Nahorny, Nula Stankiewicz, Ewa Iżykowska- Lipińska, Janusz Storbel, Jan Wołek przyznało pierwsze miejsce  Annie Marii Zawadzkiej z Wasilkowa. Grand Prix  Festiwalu zdobyła Joanna Smajdor z Jastrzębia Zdroju.  Joanna Smajdor została również laureatką nagrody Polskiego Radia Białystok w postaci nagrania płyty z 2 utworami.  
Nagrodę ZASP-U za interpretację o szczególnych wartościach artystycznych przyznaną przez Joannę Rawik otrzymała Magdalena Antczak z Konina .

A oto kolejni laureaci:
II nagroda –ex aequo   Barbara Małecka z Krakowa i Karolina Lizer z Warszawy
III nagroda – ex aequo   Magdalena Antczak z Konina i Julia Kuzyka z Nowodworców
Przyznano też wyróżnienia. Otrzymali je: Karolina Kobielusz ze Zwardonia, Nina Larek z Poznania, Izabela Karczewska z Hajnówki, Katarzyna Domalewska Łomży

Podczas koncertu galowego na scenie wystąpili również laureaci poprzednich edycji  konkursu - Izabela Szafrańska i Paulina Serwatka. Zwieńczeniem Festiwalu był recital pierwszej damy polskiej piosenki Ireny Santor .


Organizowany od jedenastu lat festiwal jest okazją do promocji piosenek z dobrą muzyką i dobrym tekstem, a także do odkrywania młodych talentów. Podczas trzech zakwalifikowani uczestnicy prezentują piosenki z repertuaru Łucji Prus (piosenkarki pochodzącej z Białegostoku) oraz utwory znanych i debiutujących autorów piosenki literackiej.
 
Organizatorem Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus jest Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury. Dyrektor placówki Barbara Bojaryn - Kazberuk dziękując uczestnikom za udział w festiwalu, podkreślała jego wartość artystyczną. Przekazała również podziękowania i gratulacje od Artura Kosickiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, pod którego patronatem konkurs się odbywa.

ak
fot.UMWP

facebook