Dodana: 2 lipiec 2020 09:36

Zmodyfikowana: 2 lipiec 2020 09:36

Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus – zgłoszenia do 31 lipca

Podlaski Instytut Kultury zachęca wszystkich, którzy cenią dobrą piosenką z wartościowym tekstem do udziału w XII Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus „W żółtych płomieniach liści” Udział mogą wziąć soliści i duety wokalne. W tym roku Festiwal odbędzie się w dniach 2–4 października. Udział można zgłaszać do 31 lipca.

Ilustracja do artykułu 538x0.jpg

– Zapraszamy uczniów i studentów szkół artystycznych: teatralnych, muzycznych, estradowych, ale także te osoby, które do tej pory nie były zawodowo związane z estradą. Przełamcie obawy i spróbujcie swoich sił na scenie. Na zgłoszenia macie czas do końca lipca – zachęca Marta Szałkiewicz, koordynatorka festiwalu.

 

Impreza organizowana jest przez PIK już od dwunastu lat. Od początku promuje piosenki z dobrą muzyką i dobrym tekstem, a do tego odkrywa młode talenty. Podczas trzech dni festiwalu zakwalifikowani uczestnicy prezentują piosenki z repertuaru Łucji Prus (piosenkarki pochodzącej z Białegostoku) oraz utwory znanych i debiutujących autorów piosenki literackiej przed profesjonalnym jury, w którym zasiadają m.in. Włodzimierz Nahorny i Janusz Strobel. Codziennie odbywają się też recitale gwiazd polskiej piosenki literackiej.

Regulamin festiwalu, formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie link do strony: Podlaskiego Instytutu Kultury  

 

źródło: Podlaski Instytut Kultury 
fot. archiwum UMWP

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook