Dodana: 9 czerwiec 2020 08:24

Zmodyfikowana: 9 czerwiec 2020 08:24

"1, 2, 3, widownia patrzy" - bezpłatne warsztaty teatralne w PIK

Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku (PIK) zaprasza animatorów kultury i edukatorów z województwa podlaskiego na bezpłatne warsztaty „1, 2, 3, widownia patrzy. Przygotowanie ucznia do autoprezentacji, wystąpień publicznych, konkursów i akademii”. Odbędą się one 16 czerwca 2020 r., w godz. 10.00–14.00, w Spodkach PIK, przy ul. św. Rocha 14.

Ilustracja do artykułu Warsztaty teatralne. PIK w Białymstoku.jpg

Warsztaty poprowadzi Emilia Wyszkowska, instruktor ds. teatralnych w Podlaskim Instytucie Kultury. Zajęcia przeznaczone są dla osób, które chciałyby się dowiedzieć, jak prowadzić zajęcia teatralne przygotowujące dzieci i młodzież do wystąpień publicznych (konkursy recytatorskie, akademie, przedstawienia). Program spotkania obejmuje takie zagadnienia jak dobór repertuaru do danego dziecka, pomoc przy opanowaniu pamięciowym tekstu czy tremy. Podczas warsztatu uczestnicy przetestują ćwiczenia dykcyjne, emisyjne, oddechowe, rozgrzewki buzi i języka i zapoznają się z konkretnymi przykładami ich zastosowania.

Zajęcia będą prowadzone przy zachowaniu zaleceń sanitarnych rekomendowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w związku ze stanem epidemicznym w Polsce.

Zgłoszenia przyjmowane są do 10 czerwca 2020 r., do godz. 12.00. Warto się pospieszyć, ponieważ z racji ograniczonej liczby miejsc (20), o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

 

źródło: Podlaski Instytut Kultury
oprac. Aneta Kursa

facebook