Dodana: 27 czerwiec 2019 10:11

Zmodyfikowana: 27 czerwiec 2019 10:11

Festiwal Kultury Tatarskiej w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej

To już siódma edycja imprezy poświęconej tradycji i kulturze Tatarów Polskich. Głównym organizatorem jest Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej, współorganizatorami – Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej i klub AMM Archery skupiający miłośników łucznictwa konnego. Więcej. VII edycja Festiwalu Kultury Tatarskiej już w najbliższy weekend, 29 i 30 czerwca 2019 r. w godzinach 10.00-17.00.

Ilustracja do artykułu 0x0.jpg

Co roku latem ta plenerowa impreza w atrakcyjny sposób przybliża mieszkańcom regionu działalność artystyczną, zwyczaje i wspaniałą kuchnię Tatarów Polskich.

W skansenie można będzie w tym czasie podziwiać piękne stroje, muzykę i taniec przedstawicieli polskiego orientu. Na scenie, jak co roku wystąpią Tatarski Zespół Taneczno-Wokalny BUŃCZUK, zespół ŁOWZAR, którego członkowie pochodzą z Czeczenii, ale też zespół tatarski KARDASZLAR z Kaliningradu, Tatarski Zespół Dziecięco-Młodzieżowy BUŃCZUK działający przy Muzułmańskiej Gminie Wyznaniowej w Białymstoku oraz Joanna Broda z TURECKICH KLIMATÓW z pokazami tańców tureckich.

Przez dwa dni w skansenie będzie królowała kuchnia tatarska: słynny pierekaczewnik, czebureki czy tatarskie kołduny.

Festiwalowi Kultury Tatarskiej towarzyszą zawody łucznictwa konnego, w którym podlascy sportowcy od kilku lat odnoszą międzynarodowe sukcesy. To bardzo trudna i niezwykle widowiskowa dyscyplina. W Polsce niewiele jest miejsc, gdzie można się z nią zapoznać.

Na festiwalu nie będzie brakowało też innych atrakcji. Można będzie nauczyć się strzelać z łuku i posługiwać szablą albo rohatyną, będą pokazy kaligrafii arabskiej, pokazy sokolnicze, warsztaty tańca tatarskiego, zwiedzanie jurty.

Wstęp na festiwal – 3 zł (bilet spacerowy).

Szczegółowy program VII Festiwalu Kultury Tatarskiej jest dostępny na stronie http://www.skansen.bialystok.pl/

 

Źródło: Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej

facebook