Dodana: 11 styczeń 2021 09:35

Zmodyfikowana: 11 styczeń 2021 09:35

Ferie na ludowo w Skansenie

Tegoroczne ferie odbywają się na nieco innych zasadach niż zazwyczaj, dlatego swoje działania edukacyjne Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej (PMKL) przenosi do internetu. Gry, łamigłówki, zadania w formie prac plastycznych oraz filmy instruktażowe dawnych zabaw – to wszystko będzie można znaleźć na profilu placówki na Facebook'u (FB) w dniach 4-15 stycznia br.

Na plakacie narysowane dzieci podczas zabawy śnieżkami. U dołu logo PMKL.

- Zapraszamy wszystkich codziennie w okolicach południa na nasz fanpage na Facebooku, na którym będziemy zamieszczali propozycje zabaw, w które można się bawić w domu. Przypomnimy, jak się kiedyś grało w „Statki” czy „Państwa i miasta”. Zaproponujemy wspólne wykonywanie różnych prac plastycznych z materiałów, które dostępne są na pewno w każdym domu. Odświeżymy też pamięć o starych gazetach i łamigłówkach – mówi Iwona Piaskowska, pracownik działu edukacji PMKL, odpowiedzialna za projekt. - Mamy nadzieję, że nasze propozycje umilą czas spędzony w domu. 

Zabawy przygotowane przez pracowników Skansenu dedykowane są dzieciom oraz ich rodzicom, babciom, dziadkom, ciociom, wujkom, jednym słowem – wszystkim domownikom. 

W Feriach na ludowo można uczestniczyć za pośrednictwem Facebook'a Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. Pierwsza propozycja – wesoła zabawa „Karczma gore” – już na stronie. 


źródło/grafika: PMKL
oprac.: Anna Augustynowicz

facebook