Dodana: 16 maj 2021 07:16

Zmodyfikowana: 6 lipiec 2021 14:48

Wielu zwiedzających i moc atrakcji. Noc Muzeów w Ciechanowcu

Dopisali zwiedzający, którzy w sobotni (15.05) wieczór i noc zdecydowali się odwiedzić Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Instytucja pod hasłem Powrót do przeszłości wzięła udział w 17. Nocy Muzeów i uraczyła gości mnóstwem propozycji.

Budynek muzeum

Tegoroczna Noc Muzeów w Ciechanowcu rozpoczęła się o 17, a zakończyła o północy. W tym czasie można było zwiedzić udostępnione obiekty i wystawy, m. in.: Muzeum Weterynarii, Muzeum Pisanki, Tradycje Zielarskie, Dzieje Rolnictwa w Polsce, wystawę rybołówstwa czy pszczelarstwa, a także zobaczyć pracę młyna wodnego.

Garaże opuściły zabytki techniki rolniczej, by cieszyć oko nocnych gości. Zademonstrowana została praca ciągników, silników oraz samobieżnej lokomobili. Można też było obejrzeć pokazy: kręcenia snopków, wyplatania koszyków i wykonywania dekoracji wiejskiej chałupy.

Zmęczeni zwiedzaniem goście, odpoczywali przy piwie jałowcowym, kosztując placków ziemniaczanych i kiełbaski z zabytkowej wędzarni.

Zapadający zmrok w późniejszej część Nocy Muzeum w Ciechanowcu w pełnej krasie pokazał  królewskie iluminacje zdobiące teren placówki.

Dla ciechanowieckiego Muzeum było to pierwsze wydarzenie plenerowe od czasu pandemii. Odbyło się w reżimie sanitarnym, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

źródło i fot.:: Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu
oprac.:  Małgorzata Sawicka

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook