Dodana: 2 styczeń 2018 15:00

Zmodyfikowana: 16 styczeń 2018 14:34

Najlepsi uczniowie wyróżnieni przez Zarząd Województwa Podlaskiego

52 prymusów, laureatów olimpiad wojewódzkich i ogólnopolskich odebrało dzisiaj (28 grudnia) w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej stypendia i nagrody za osiągnięcie w nauce. Otrzymał je każdy, kto uzyskał średnią ocen na koniec roku szkolnego 5,00 i był co najmniej trzykrotnym laureatem konkursu/olimpiady/turnieju na szczeblu wojewódzkim bądź jednokrotnym na szczeblu ogólnopolskim/międzynarodowym.

Ilustracja do artykułu 20.jpg

- Bardzo trudno było wyłonić laureatów – okoliczności były bowiem szczególne. Żeby zostać stypendystą należało mieć nie tylko bardzo dobre wyniki w nauce, ale i być laureatem konkursów – mówił Tadeusz Mosiek, przedstawiciel Podlaskiego Kuratora Oświaty, który wspólnie z pracownikami UMWP i radnym wojewódzkim był w komisji przyznającej stypendia. - Gdy pracowaliśmy w zespole analizującym dokumentację, byłem pełny podziwu jak wielkie są osiągnięcia naszych uczniów. To bogactwo konkursów, olimpiad było tak ogromne, że wybrać najlepszych nie było łatwo.

W imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego gratulacje najlepszym uczniom złożył Bogdan Dyjuk, Członek Zarządu Woj. Podlaskiego.

- Jesteście najlepszym argumentem przemawiającym za tym, jak trafna była ta idea nagradzania najlepszych uczniów – zwrócił się do uczniów Bogdan Dyjuk. – Nasze gale organizujemy na uczelniach wyższych, żeby pokazać wam, jak duży potencjał naukowy tkwi w podlaskich uczelniach, że warto tu studiować. Chcemy wam pokazać, że żeby osiągnąć sukces nie trzeba stąd wyjeżdżać, bo nasz region bardzo w ostatnim czasie zmienił się gospodarczo i naukowo. Wasz sukces to też sukces waszych wspaniałych nauczycieli, rodziców. Cieszymy się i gratulujemy.

Organizowana na Politechnice Białostockiej gala była doskonałą okazją do pokazania niezwykłych osiągnięć studentów tej uczelni. To właśnie tutaj powstały słynne na cały świat łaziki marsjańskie, tutaj pierwsze kroki stawał Photon – to tu wreszcie powstała Anima – najnowsze osiągnięcie studentów PB. Swoim młodszym kolegom i koleżankom opowiedział o nim Mateusz Bajko, lider zespołu który stworzył liska-przypominajkę, dzięki któremu nie zapomnimy już o ważnych rzeczach do zrobienia.

Anima zdobyła drugie miejsce w bardzo prestiżowym Microsoft Imagine Cup, także drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie ABB Challenge. Mateusz Bajko przyznał się, że kiedy zaczynał studiować w Białymstoku – to chciał po studiach wyjechać. Teraz jednak zmienił zdanie.

- Bardzo rozwija się tutaj klimat startupowy, to naprawdę bardzo fajnie zaczyna się ruszać, mogliśmy liczyć też na pomoc innych startupowców – mówi Mateusz Bajko.

- To dzisiejsze spotkanie i miejsce jest nieprzypadkowe - bo ten twórczy, innowacyjny duch Politechniki Białostockiej zawsze wita serdecznie wszystkich młodych, zdolnych ludzi – dodał prof. Lech Dzienis, Rektor Politechniki Białostockiej.

Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce pięćdziesięciu dwóm uczniom podlaskich szkół już po raz drugi. Kwota przyznanego stypendium dla jednego stypendysty to 4 000 zł.

Odrębne stypendia przyznawane są także za osiągnięcie w dziedzinie kultury i sportu.

Poniżej w załaczniku pełna lista stypendystów Zarządu Województwa Podlaskiego.

(mk)

więcej zdjęć: http://pb.edu.pl/archiwa/35647

Pliki do pobrania

facebook