Teatroteka szkolna – zapraszamy nauczycieli i animatorów kultury
W jaki sposób narzędzia ze świata teatru można wykorzystać w działaniach edukacyjnych w szkole oraz w instytucji kultury? Jak wykorzystać metody pedagogiczno-teatralne w praktyce szkolnej?
Odpowiedzi między innymi na te pytania będzie można usłyszeć podczas „Teatroteki szkolnej” już 22 września 2015 r. Wydarzenie organizowane jest przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki i Centrum im. Ludwika Zamenhofa w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego oraz Centrum Edukacji Nauczycieli.
Program:
15.30-16.00 – prezentacja portalu „Teatroteka Szkolna”
16.00-17.00 – dyskusja: „Scena lokalna – historia regionu jako punkt wyjścia do działań teatralnych z dziećmi i młodzieżą”.
Paneliści: Agnieszka Korytkowska-Mazur (Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki w Białymstoku), Agata Gołąb (Muzeum Dulag 121 Pruszków), Agnieszka Zachariewicz (Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie), Mateusz Budzyński (Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku), Mariusz Sokołowski (nauczyciel Gimnazjum im. Witolda Rabczyńskiego w Wasilkowie); moderator: Justyna Czarnota (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie)
17.00-17.30 – przerwa kawowa
17.30-19.30 – warsztaty: „Jak wykorzystać metody pedagogiczno-teatralne w praktyce szkolnej?” Tematyka: W jaki sposób pedagogika teatru może być przydatna w działaniu szkolnym na lekcji lub na zajęciach pozalekcyjnych? Przyjrzymy się narzędziom umieszczonym na portalu „Teatroteka Szkolna” w praktycznym działaniu teatralnym, szukając najlepszych dla siebie metod pracy z uczniami.
Prowadzenie: Justyna Czarnota i Dorota Ogrodzka
Termin: 22.09.2015, godz. 15.30-19.30
Miejsce: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki
Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona obowiązują zapisy
Więcej informacji oraz zapisy na stronie www.dramatyczny.pl