Dodana: 3 czerwiec 2016 13:41

Zmodyfikowana: 3 czerwiec 2016 13:41

Znachor ponownie zawita do Bielska Podlaskiego

Już wkrótce w Bielsku Podlaskim rozpoczną się zdjęcia do filmu pt. „Wnyki” nawiązującego do słynnego obrazu „Znachor” w reżyserii Jerzego Hoffmana z 1981 roku. Na ekranie zobaczymy m.in. Stanisławę Celińską, Bożenę Dykiel, Tomasza Stockingera, Artura Barcisia oraz Andrzeja Beja-Zaborskiego. Film powstaje przy wsparciu finansowym Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu IMG_7389.JPG

Szczegóły dotyczące filmu zostały zaprezentowane 2 czerwca podczas konferencji prasowej, w której uczestniczyli producenci, ekipa filmowa, aktorzy oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i Bielska Podlaskiego.

Jak podkreślali filmowcy, realizacja filmu to doskonała okazja do promocji regionu i zaprezentowania jego wyjątkowego charakteru szerokiej publiczności. To dowód na to, że ciekawe produkcje mogą być z powodzeniem realizowane przez miłośników filmu i regionu, którzy swoją pasją potrafili zarazić grono profesjonalnych filmowców i aktorów.

Film „Wnyki” to kolejna produkcja, która powstaje dzięki wsparciu Województwa Podlaskiego. Wśród zrealizowanych wcześniej należy wymienić, m.in. pełnometrażowy film przyrodniczy „Les Saisons” („Pory roku”), czy też projekt „Pieśni rzeki” Stowarzyszenia Engram z Białegostoku.

Zdjęcia do „Wnyków” realizowane będą na przestrzeni kilku najbliższych miesięcy w Bielsku Podlaskim oraz jego okolicach. W produkcję filmu zaangażowali się Marek Włodzimirow reprezentujący Stowarzyszenie Edukacji Filmowej, Tomasz Sulima oraz Stowarzyszenie Kreatywny Bielsk Podlaski. Autorem scenariusza jest Mirosław Miniszewski. Za reżyserię odpowiada Szymon Nowak. Autorem zdjęć będzie Paweł Jakubowski.

Głównym bohaterem filmu jest Jakub Pawlicki, który po latach powraca do rodzinnego miasta i zatrudnia się jako dziennikarz w lokalnej gazecie. Czeka go niełatwa konfrontacja z porzuconą przed laty rzeczywistością. Jakub odnajdzie swoją pierwszą miłość - Marysię oraz spotka szkolnego kolegę - Radka Prokopa. Okaże się jednak, że w życiu trójki przyjaciół wiele się zmieniło. Szukając materiału na pierwszy artykuł Jakub trafi do odludnego siedliska, które zamieszkuje Joanna Czyńska, wnuczka słynnego Profesora Wilczura...

Najważniejsze role zagrają Ksawery Szlenkier jako Jakub Pawlicki, Marysię zagra Aleksandra Grzelak. W postać Radka Prokopa wcieli się Mateusz Sacharzewski, który wraz z Julianną Dorosz będzie reprezentował na ekranie Bielsk Podlaski. W filmie wystąpią również m.in.: Natasza Topor, Monika Wróblewska, Karol Smaczny, Arkadiusz Janiczek, Robert Jarociński, Michał Żerucha, Grzegorz Daukszewicz, Paweł Krucz, Mateusz Rusin oraz Igor Obłoza.

Premiera przewidziana jest na grudzień 2016 r.

Szczegóły dotyczące filmu można znaleźć na stronie http://www.filmznachor2.sef.org.pl/

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook