Dodana: 24 wrzesień 2019 09:53

Zmodyfikowana: 24 wrzesień 2019 09:53

Polish Run na brukselskim Stade Fallon

Blisko tysiąc osób wzięło udział w trzeciej edycji Polish Run na Stade Fallon w Brukseli. Ta biegowa impreza organizowana przez Dom Polski Wschodniej w Brukseli i Ambasadę RP w Królestwie Belgii cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Bieg odbył się w sobotę, 21 września. W ceremonii otwarcia i dekoracji zwycięzców uczestniczył Marek Malinowski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego.

Czterech mężczyzn stoi obok siebie. W tle trybuny stadionu Polish run 2019 (1).jpg

POLISH RUN, to impreza której celem jest promocja Polski, regionów Polski Wschodniej i innych części naszego kraju. Przedsięwzięcie ma również za zadanie aktywizację ludzi kochających sport, propagowanie zdrowego i sportowego trybu życia.

W biegu biorą udział całe środowisko Polonii i jej międzynarodowych przyjaciół, przedstawicieli świata instytucji europejskich, dyplomatów, mieszkańców Belgii i wszystkich innych państw, w których mieszkacie, żyjecie i uprawiacie sport.
Co roku, w imprezie biorą udział dzieci, początkujący biegacze, ale także profesjonaliści
Zwycięzcy mogą liczyć na cenne nagrody w postaci noclegów w najlepszych polskich hotelach, a niektórzy nawet na bilety lotnicze do Polski!

W tym roku, podczas biegu uczczono kilka znaczących dat dla polsko-belgijskiej historii. To 100 rocznica nawiązania polsko-belgijskich stosunków dyplomatycznych, 75 rocznica wyzwolenia Flandrii przez Dywizję Pancerną gen. Stanisława Maczka i 15 rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Wydarzenie odbyło się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, który jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie.
Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym.
Ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia nie tylko w ciągu obchodów Tygodnia, ale przez cały rok.


oprac.ak

 

facebook