Dodana: 8 październik 2010 13:37

Zmodyfikowana: 8 październik 2010 13:37

Rozpoczęto nowy rok na Uniwersytecie Medycznym

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku dołączył do uczelni, które uroczyście zainaugurowały nowy rok akademicki 2010/2011. Uroczystość była wyjątkowa, ponieważ placówka obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia.

Oprócz przemówień okolicznościowych przedstawicieli świata nauki oraz reprezentantów władz wojewódzkich wręczono odznaczenia i dyplomy. Nadano także  tytuł Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku prof. dr. hab. Janowi Górskiemu.

Na Uniwersytecie Medycznym studiuje prawie 5 tysięcy studentów, także ze Skandynawii. Pierwsi absolwenci anglojęzycznych studiów dzisiaj odebrali dyplomy, a w przyszłym roku na UM rozpocząć się ma kształcenie lekarzy - także z USA i Kanady.

W ciągu ostatnich 6 lat powstało 8 nowych kierunków kształcenia i nowy wydział - nauk o zdrowiu. Niedługo Uniwersytet wzbogaci się też o kolejne budynki.

Inauguracja roku na Uniwersytecie Medycznym była ogólnopolskim rozpoczęciem roku akademickiego na uczelniach medycznych w Polsce. Zakończył ją wykład prof. dr. hab. Jana Miodka pt. "Świat medycyny w komunikacji społecznej".

Więcej zdjęć

facebook