Dodana: 27 marzec 2022 12:11

Zmodyfikowana: 27 marzec 2022 12:11

KnockOut Boxing Night XX

Walkę wieczoru sobotniej (26.03) gali wygrał Kamil Szeremeta. Białostoczanin pokonał Ormianina Sashę Jengojana przez techniczny nokaut. Zawodnikom krzyżującym rękawice podczas KnockOut Boxing Night XX w Operze i Filharmonii Podlaskiej kibicowali m.in.: marszałek Artur Kosicki i członek zarządu Marek Malinowski. Partnerem przedsięwzięcia było Województwo Podlaskie.

_TR60605.jpg

Sobotni pojedynek to debiut Szeremety w boksie zawodowym w rodzinnym mieście. Uzyskany wynik to ważna wygrana dla boksera, po ostatnich dwóch porażkach i remisie. Wisienką na torcie było zwycięstwo przez nokaut. Sędzia przerwał pojedynek w 10. rundzie, na niewiele ponad minutę przed gongiem.

Sobotnią galę otworzył pojedynek w boksie olimpijskim reprezentanta Podlaskiego Macieja Marchela z Kamilem Wotawą. Wygrał 16-letni Marchel, który trenuje od 7. roku życia. To, obok Kamila Szeremety, kolejny członek Team Podlaskie uczestniczący w KnockOut Boxing Night XX. Grupa zrzesza utalentowanych sportowców z regionu, których wspiera samorząd województwa.

Podczas gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej w walkach na ringu zobaczyliśmy także m.in. Pawła Stępnia, który pokonał rywala Ezequiela Madernę na punkty. Laura Grzyb pewnie wygrała z Vanesą Caballero. Podobnie boksujący w wadze średniej Rafał Wołczecki, który starł się na ringu z Mateo Veroną.

Małgorzata Sawicka
fot.: Kamil Timoszuk

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook