Dodana: 4 czerwiec 2022 10:16

Zmodyfikowana: 22 czerwiec 2022 09:20

B.EAST FEST 2022

Trwa największy festiwal rapowy w Polsce północno-wschodniej, którego partnerem strategicznym jest Województwo Podlaskie. B.EAST FEST 2022 to najnowszy pomysł ekipy Up To Date, czyli Stowarzyszenia Pogotowia Kulturalno-Społecznego.

ludzie podczas koncertu

Koncert rozpoczynający trzy dni rapowego festiwalu przyciągnął tłumy wielbicieli tego gatunku muzycznego. W piątkowy (03.06) wieczór na scenie, umiejscowionej na terenach zielonych przy Stadionie Miejskim w Białymstoku, zaprezentowali się pierwsi artyści: Rusina, Kękę, Avi x Louis Vilain, Kaz Bałagane, Kukon.

Sobota to kolejna dawka dobrego rapu. Zaprezentowali się się DZIARMA – jedna z najbarwniejszych i najbardziej pracowitych przedstawicielek polskiego rapu. Po nim na scenie pojawił się GRUBY MIELZKY. 

osoby pozujące do zdjęcia na tle różowej ściany z napisem B.EAST FEST

Zaprezentował się także Szczyl, czyli powiew młodości, wrażliwości i nadbałtyckiego luzu na rodzimej rap scenie. Po nim na scenę wkroczył Sokół - jeden z najprężniej działających artystów na polskiej scenie rapowej, na której jest aktywny już od 20 lat. Drugi dzień B.EAST FEST na Stadionie Miejskim w Białymstoku zakończył występ OIO – scenicznej supergrupy stworzonej przez trzy wyjątkowe indywidualności: Otsochodzi, Young Igiego i Okiego. 

Festiwal zamknie w niedzielę, 5 czerwca, koncert czołowego polskiego rapera Taco Hemingwa’a.

Małgorzata Sawicka
fot.: Paweł Krukowski

artyści na scenie i publiczność pod

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook