Dodana: 11 maj 2019 18:41

Zmodyfikowana: 11 maj 2019 18:41

Sportowe zawody im. Zbigniewa Brożka z pasją do aktywnego wypoczynku

W sobotę (11.05) już po raz czwarty odbyły się zawody sportowe, których inicjatorem był były radny miejski – Zbigniew Brożek. Siedem drużyn rywalizowało w ośmiu dyscyplinach. Uczestnikom zawodów kibicowali syn i wnuk Zbigniewa Brożka.

Ilustracja do artykułu Zawody sportowe im. Zbigniewa Brożka-08.jpg

,,Sportowe zawody im. Zbigniewa Brożka Sport – Rekreacja - Wypoczynek'' to impreza sportowa mające na celu upowszechnianie kultury fizycznej wśród różnych grup społecznych i zawodowych. Inicjatorem zawodów był Przewodniczący Komisji Sportu i Turystki przy Radzie Miasta Białegostoku - Zbigniew Brożek. Dotychczasowe zawody o nazwie „Sport – Rekreacja - Wypoczynek” przyjęły od tego roku także nazwę jego imienia.

- Chcemy pokazać mieszkańcom Białegostoku, że uczestnictwo w rywalizacji sportowej, rekreacji, znosi bariery społeczne, a sama aktywność sportowa jest doskonałą formą wypoczynku po pracy i codziennych obowiązkach - powiedziała Aneta Narel, członek Zarządu Towarzystwa Sportowo-Rekreacyjne Badders Club. - Chcemy zaszczepiać pasję do aktywnego wypoczynku, zgodnie z intencją naszego patrona.

- Życzę Wam przede wszystkim dobrej zabawy, dobrych wyników i rywalizacji fair play – powiedział otwierając zawody Marszałek Województwa Podlaskiego, Artur Kosicki. Wspominając Zbigniewa Brożka przypomniał, że był wspaniałym człowiekiem o wielkim sercu, wielkim społecznikiem, a jednocześnie osobą z charyzmą i twardo stąpającym po ziemi.

W czwartej edycji wzięło udział siedem drużyn: Rady Miasta Białegostoku, Solidarności, Uczelni Jańskiego w Łomży, Architekci, Duchowni, Politechnika Białostocka oraz Izba Administracji Skarbowej. Rywalizowano w ośmiu konkurencjach takich, jak tenis stołowy, badminton, strzelanie z pistoletu, rzut lotką do celu, biegu sztafetowym, przeciąganiu liny, strzelaniu piłką do bramki oraz ergometrze wioślarskim.

Zbigniew Brożek, był radnym miejskim trzech kadencji białostockiej rady miejskiej. Jako radny reprezentował osiedla Bojary, Piasta I, Piasta II, Skorupy, Mickiewicza, Dojlidy oraz Dojlidy Górne. Przewodniczył Komisji Sportu i Turystyki. W swoim życiu zawodowym pełnił także funkcję wiceprezesa, później prezesa Klubu Sportowego Włókniarz Białystok. Był znanym społecznikiem. Przez 35 lat związany z NSZZ Solidarność.

Organizatorem wydarzenia było Towarzystwo Sportowo-Rekreacyjne Badders Club.

mn

facebook