Dodana: 16 listopad 2021 08:51

Zmodyfikowana: 16 listopad 2021 09:14

Sukces podlaskiego zawodnika podczas X Mistrzostw Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym

Zwycięstwo Szymona Goduna z KS Wschód, udział 225 zawodników z 48 klubów z całej Polski, 393 stoczonych pojedynków, z których ponad połowa zakończyła się położeniem przeciwnika na łopatki – X Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym zostały rozegrane na bardzo wysokim poziomie. Odbyły się 13-14 listopada w Swarzędzu.

Zawodnicy z trenerem stoją na podium

Bezkonkurencyjny w kategorii 41 kg okazał się Szymon Godun wygrywając trzy mocne pojedynki z najlepszymi zawodnikami w swojej kategorii (trzech jego przeciwników walczyło o brąz i dwóch je zdobyło), aby w finale zawalczyć z ubiegłorocznym Mistrzem Polski Młodzików. Zwycięska walka została rozegrana na wysokim poziomie i w szybkim tempie.

Ostatecznie na pełnym dystansie Szymon zwyciężył 4:2 zdobywając tytuł Mistrz Polski Młodzików. Nadmienić trzeba, że jego brat Nikodem dwukrotnie sięgał po tytuł Mistrza Polski Młodzików.

Na mistrzostwach Podlaskie reprezentowali jeszcze Mustafa Chalaschev zdobywając piąte miejsce w kategorii 57 kg oraz Filip Wnorowski, który uplasował się na 10. miejscu w kategorii 52 kg. Ponadto brązowym medalistą w kategorii 85 kg został Mikołaj Carewicz z klubu UKS Feniks Krynki.

Zawodników oklaskiwał Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron oraz brązowa medalistka z Pekinu w zapasach kobiet Agnieszka Wieszczek-Kordus.

Ponadto w Wałbrzychu na Pucharze Polski Juniorów w stylu klasycznym brązowy medal wywalczył Islam Elbiev w kategorii 87 kg.

źródło/fot.: KS Wschód
oprac.: Cezary Rutkowski
red.: Barbara Likowska-Matys