Dodana: 4 maj 2016 13:09

Zmodyfikowana: 5 maj 2016 08:28

Weronika Mielnicka z medalem Mistrzostw Polski Juniorów w tenisie stołowym

W miniony weekend zawodnicy UKS Dojlidy startowali na Mistrzostwach Polski Juniorów w Ostródzie. Najlepszy występ zanotowała Weronika Mielnicka, która w parze z Katarzyną Gierach ( Dwójka Rawa Mazowiecka ) zdobyła brązowy medal w grze deblowej juniorek.

Zawodnicy rywalizowali w turnieju indywidualnym oraz drużynowym. Dojlidy na tych zawodach reprezentowało dziesięciu sportowców.
 Za największy sukces można uznać trzecie miejsce w turnieju gry podwójnej Weroniki Mielnickiej (w parze z Katarzyną Gierach).
Z dobrej strony zaprezentowali się także panowie, którzy w drużynie znaleźli się tuż za podium (miejsce 5-8) oraz Mateusz Lipiński w grze indywidualnej (uplasował się na miejscu 13-16).

W turnieju drużynowym udział brały trzy drużyny reprezentujące klub UKS Dojlidy (dwie drużyny juniorów i jedna - juniorek).
 Do fazy pucharowej udało się awansować jedynie jednej ekipie juniorów w składzie: Lipiński, Walaszek, Chojnacki.
Niestety w ćwierćfinale nasi gracze ulegli drużynie gospodarzy MLKS Ostródzianka Ostróda 1:3.
Nasze juniorki zajęły w swojej grupie drugie miejsce, zaś druga drużyna chłopców uplasowała się na trzecim miejscu.

W rozgrywkach indywidualnych brało udział jedynie czterech naszych przedstawicieli.
Najdalej dotarł Mateusz Lipiński, który pomimo, że odpadł już w pierwszej rundzie turnieju głównego w turnieju "od tyłu" wygrywał prawie wszystko i uplasował się ostatecznie na miejscu 13-16. Swoje pierwsze gry w turnieju głównym wygrali Przemek Walaszek oraz Jakub Chojnacki, jednak w przeciwieństwie do Mateusza w grze "od tyłu" przegrali już w swoich pierwszych grach i ostatecznie zajęli miejsce w przedziale 33-48. Mielnicka, zaś w turnieju dziewczyn zajęła miejsce 25-32.

W grze podwójnej najlepiej zaprezentowała się Weronika Mielnicka, która wróciła do Białegostoku z brązowym medalem MP.
Gorzej poszło chłopcom - para Lipiński/Walaszek odpadła w drugiej rundzie, natomiast Chojnacki w deblu z Jackiem Barbachowskim już w pierwszej.
 W turnieju miksta najdalej zaszedł Przemek Walaszek, który w duecie z Sandrą Kozioł odpadł na etapie 1/8 turnieju. Na 1/16 turnieju swoją przygodę zakończyła Mielnicka oraz Chojnacki. Natomiast już w pierwszej rundzie swój udział zakończył "Lipa".

W klasyfikacji końcowej kategorii juniorek tytuł mistrzyni powędrował do Agaty Zakrzewskiej. Wyprzedziła ona: Karolinę Lalak (UPKS ARKA Ryki), Katarzynę Hennig (LUKS Chełmno) oraz Karolinę Tokarczyk (MKS Czechowice-Dziedzice).Wśród juniorów natomiast wyższość Tomasza Kotowskiego musieli uznać sklasyfikowani na kolejnych miejscach: Maciej Kotarski (KS BRONOWIANKA Kraków), Marco Golla (niestowarzyszony) i Jakub Polański (MLUKS DWÓJKA Rawa Mazowiecka).

W turniejach gry podwójnej triumfowały Julia Ślązak w parze z Agatą Uchnast (obie MKS JEDYNKA Łódź), a także Grzegorz Felkel w duecie z Łukaszem Wachowiankiem (obaj ZKD Drzonków). Najlepsi w turnieju par mieszanych okazali się natomiast Karolina Lalak (UPKS ARKA Ryki) i Tomasz Kotowski (KTS ENERGA-MANEKIN Toruń).

Złote medale w turneju drużynowym zdobyli tenisiści KTS Energa-Manekin Toruń oraz juniorki MKS Jedynka Łódź.

Szczegółowe wyniki:

1. Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów - turniej drużynowy juniorek

2. Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów - turniej drużynowy juniorów

3. Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów - gra pojedyncza juniorek - turniej główny i pocieszenia

4. Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów - gra pojedyncza juniorów - turniej główny i pocieszenia

5. Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów - gra mieszana

6. Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów - gra podwójna juniorek

7. Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów - gra podwójna juniorów

(na zdjęciu: Mateusz Lipiński, fot. Krzysztof Jarmołowicz)