Dodana: 5 wrzesień 2019 13:30

Zmodyfikowana: 5 wrzesień 2019 13:30

Predathlon w Suwalskim Parku Krajobrazowym

W ostatnim dniu wakacji, 31 sierpnia na ścieżkach i szlakach turystycznych Suwalskiego Parku Krajobrazowego odbyła się IV edycja Predathlonu. To największe zawody triathlonowe w regionie - łączą w sobie trzy dyscypliny: jazdę na rowerze, kajak i bieg. W ramach imprezy odbywają się również wydarzenia towarzyszące: Predathlon Run, Predathlon Nordic Walking i Predathlon Kids.

Ilustracja do artykułu Predathlon 2019-5.jpg

Z roku na rok rośnie liczba biegaczy. W tegorocznej imprezie głównej Predathlon Turtul wzięło udział 54 zawodników z całej Polski. W Predathlon Run, czyli samej części biegowej wystartowało 38 zawodników, a w marszu Nordic Walking osiem osób. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali Predathlon Kids, czyli bieg z przeszkodami w naturze, w którym udział wzięła ponad setka dzieci.

Zwycięzcami w głównej kategorii zostali: Jakub Ołowski z Wydmin i Katarzyna Widzińska z Mikołajewa. Uczestnicy na głównym dystansie pokonali ok. 14 km biegnąc, 9 km w kajaku - płynąc po najgłębszym w Polsce jeziorze Hańcza oraz dwa odcinki rowerowe, o łącznej długości 47 km.

Trasa była bardzo urozmaicona, pełna wzniesień i trudnych podbiegów, a jedynie płaskim odcinkiem była tafla jeziora Hańcza.

 

źródło: Suwalski Park Krajobrazowy
oprac.ak

 

facebook