Dodana: 11 grudzień 2018 18:59

Zmodyfikowana: 13 grudzień 2018 13:36

Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś

Ilustracja do artykułu Olbryś Marekm.jpg

Marek Olbryś – Wicemarszałek Województwa Podlaskiego - absolwent Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży, gdzie uzyskał tytuł inżyniera – zarządzania w rolnictwie. Jest również absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży – ukończył tu studia magisterskie z zarządzania w przedsiębiorstwie. Licencjonowany zarządca nieruchomości – studia podyplomowe na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Samorządowiec z bogatym, wieloletnim doświadczeniem. Pięciokrotnie zdobywał mandat radnego Sejmiku Województwa Podlaskiego. W latach 2007-2008 był wicemarszałkiem województwa, w latach 2014-2018 wiceprzewodniczącym sejmiku. W czerwcu 2018 r. został odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Od ponad 30 lat związany z łomżyńskim Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, którym kieruje od 2015 r.

Wielbiciel tradycji i kultury ludowej. Wspólnie z żoną są fundatorami nagrody specjalnej im. Bolesława i Heleny Olbryś w corocznym Przeglądzie Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych w Zbójnej.

Pasjonuje się także sportem, w szczególności piłką nożną, w którą gra do dziś , najczęściej w reprezentacjach samorządowców podczas okolicznościowych turniejów.

Mieszkaniec Łomży.  Dwoje dzieci, dwóch wnuków.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook