Dodana: 11 grudzień 2018 19:04

Zmodyfikowana: 13 grudzień 2018 13:39

Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Wiesława Burnos

Ilustracja do artykułu Wieslawa Burnosm.jpg

Wiesława BurnosCzłonek Zarządu Województwa Podlaskiego – wykształcenie prawnicze i geodezyjne – geodeta uprawniony, absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Od blisko 40 lat pracuje w administracji samorządowej: w Podlaskim Biurze Geodezji i Terenów Rolnych – Rejonowy Oddział w Sokółce, następnie jako główny specjalista w Urzędzie Miejskim w Sokółce w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Geodezji oraz w Starostwie Powiatowym w Sokółce, gdzie od 2016 r. była dyrektorem Wydziału Ochrony Środowiska i Architektury. 

Od lat angażuje się w sprawy społeczne związane z pomocą osobom potrzebującym oraz ekologią. Była i jest inicjatorką wielu akcji pomocowych na rzecz osób poszkodowanych przez los. Niezwykle istotne są dla niej wartości chrześcijańskie, jest członkiem Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca działającej przy parafii Św. Rodziny w Czarnej Białostockiej.

W 2011 r. została zaproszona i wpisana do prestiżowego leksykonu „Who is who?” - pod nr PL.1100791.

Wraz z rodziną prowadzi gospodarstwo rolne o profilu ekologicznym i agroturystycznym w Starej Moczalni (gm. Sokółka). Mężatka, dwoje dzieci, troje wnuków.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook