Dodana: 18 wrzesień 2015 08:19

Zmodyfikowana: 18 wrzesień 2015 08:19

Poznaj bioróżnorodność Puszczy Białowieskiej

23–25 września 2015 r. ruszają innowacyjne zajęcia edukacyjne w Białowieży. Warsztaty w Białowieskim Parku Narodowym to kontynuacja konferencji poszerzającej wiedzę o Puszczy Białowieskiej

Ilustracja do artykułu 55555.jpg

Zajęcia odbędą się w ramach innowacyjnego programu dla uczniów pierwszych klas liceum o profilu biologiczno-chemicznym. Podczas kilkudniowej konferencji uczniowie będą mieli okazję rozwijać swoje pasje i zainteresowania naukowe. Poza uczniami III Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku uczestnikami konferencji będą uczniowie Technikum Leśnego w Białowieży. Innowacyjne lekcje poszerzą wiedzę i kompetencje badawcze uczniów poprzez wzmocnienie zainteresowania potencjałem Puszczy Białowieskiej jako Światowego Rezerwatu Biosfery.

 

Konferencja „Poznaj bioróżnorodność Puszczy Białowieskiej” pozwoli uczniom na udział w wykładach naukowców z uczelni i instytutów badawczych PAN, uczestnictwo w warsztatach i zajęciach terenowych prowadzonych przez leśników, wizyty w specjalistycznych pracowniach Technikum Leśnego, poznawanie unikatowych rezerwatów Puszczy Białowieskiej i zbiorów Muzeum Przyrodniczo-Leśnego BPN.

 

Początek konferencji już za nami, wydarzenie rozpoczęło się jednodniowym modułem edukacyjnym 16 września 2015 roku na Kampusie Uniwersyteckim. Młodzież  uczestniczyła w wykładach i prelekcjach naukowców z Uniwersytetu w Białymstoku, Politechniki Białostockiej, Białowieskiego Parku Narodowego, Instytutu Biologii Ssaków PAN oraz specjalistów z instytucji zajmujących się ochroną środowiska przyrodniczego i gospodarką leśną. Wykłady i prelekcje zostały połączone z aktywnym zwiedzaniem Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Prof. Andrzeja Myrchy.

 

Druga, główna część konferencji zrealizowana będzie w dniach 23–25 września 2015 roku w formule trzydniowych zajęć w Białowieskim Parku Narodowym.

 

Organizatorami konferencji są: Fundacja Przyszłości Obszarów Chronionych – Instytut Kronenberga, Wydział Biologiczno-Chemiczny Uniwersytetu w Białymstoku, Białowieski Park Narodowy oraz III Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku. Inicjatywa została objęta patronatami: Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty.

 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook