Dodana: 4 kwiecień 2019 23:11

Zmodyfikowana: 7 kwiecień 2019 22:47

Zgrai się nie oprze nikt - czyli nowa bajka w Operze

„Księga dżungli” – znana książka przygodowa Rudyarda Kiplinga staje się pretekstem do wejścia w dżunglę prawdziwą: miejską, rodzinną, świata dobrych i złych dorosłych. Opera i Filharmonia Podlaska przygotowała kolejną rodzinną bajkę muzyczną, która – zdaniem głównych wykonawców w wieku ok. 9 lat – jest opowieścią o dorastaniu i dogadywaniu się dorosłych i dzieci. Premiera już w sobotę 6 kwietnia przy Odeskiej 1.

Ilustracja do artykułu Księga dżungli w Operze i Filharmonii Podlaskiej-43.jpg

Podczas prezentacji fragmentów spektaklu dla dziennikarzy (3 kwietnia br.) reżyser i autor scenariusza Jakub Szydłowski (twórca takich hitów jak „Adonis ma gościa” czy „Doktor Żywago” opowiadał:

- To historia dla całej rodziny o tym, jak ważne jest to, by się dogadać. Chcielibyśmy, by dla dzieci spektakl był przygodą, a dla dorosłych okazją, by mogli dowiedzieć się, jak mogą być postrzegani przez dzieci. I by przypomnieli sobie, że w domu jest młody człowiek, z którym trzeba rozmawiać.

Dziennikarze mogli zobaczyć i usłyszeć fragmenty przedstawienia w wykonaniu dwóch (z czterech zaangażowanych do roli Mowgliego „Żaby”) młodych aktorów (Aleksandra Chomaniuka i Franciszka Krukowskiego). Wszyscy czterej młodzi artyści podczas konferencji prasowej zdradzili przedstawicielom mediów, że to spektakl o: dorastaniu, jak się dogadywać z rodzicami, czego dorośli nie powinni robić, jak się nie kłócić i że najtrudniejsze w całym przedstawieniu jest zjeżdżanie po rurze.

Jako wyzwanie, ale i trudność wskazali też choreografię, której twórczynią jest Agnieszka Brańska. Fragmenty tanecznych układów dziennikarze mogli również zobaczyć podczas scen z udziałem dorosłych aktorów, tym razem w roli zgrai wilków (w utworach pn.: „Kodeks wilków” oraz „Czas zgromadzenia”). Ciekawe kostiumy i żywiołowa choreografia sprawiły, że owe wilki wydały się niezwykle wiarygodne a swoim wścibstwem, niepohamowaną „psią” energią i iście wilczym wyciem zdały egzamin z wywołania chęci do obejrzenia całego spektaklu.

Wśród postaci na scenie opery zobaczymy również m.in.: tygrysa Shere Khana – mistrza manipulacji; wodza Wilków Akelę, hipnotyzującego węża Kaa, ale też wilka zdrajcę i stado nieznośnych małp. W tej dżungli dzikiej, choć miejskiej, ale na pewno bezwzględnej i bardzo przypominającej otaczający nas świat będzie musiał się odnaleźć mały Mowgli. Czy mu się uda, będzie się można przekonać podczas spektakli granych w OiFP od 6 kwietnia do 12 czerwca br.

Szczegóły i obsada:

https://www.oifp.eu/repertuar/ksiega-dzungli/ - link do strony

art

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook