Dodana: 21 sierpień 2019 11:13

Zmodyfikowana: 21 sierpień 2019 11:13

Transmisje koncertów chóru OiFP na You Tube

Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją Violetty Bieleckiej występuje wśród najlepszych zespołów świata podczas 15. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Chopin i Jego Europa” w Warszawie. Wykonania podlaskiego chóru można śledzić na You Tube.

Ilustracja do artykułu fabiogalante.jpg

Chór OiFP wraz z orkiestrą Europa Galante pod batutą Fabia Biondiego 16 sierpnia br. na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie wykonał operę „Flis” Stanisława Moniuszki w wersji koncertowej. Po raz pierwszy orkiestra Europa Galante zagrała podczas tego wystapienia na historycznych instrumentach. Transmisji koncertu wysłuchać można na portalu YouTube Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina:

 

Z kolei „Korsarza” Giuseppe Verdiego w oryginalnej wersji językowej Chór OiFP zaśpiewa już w najbliższą niedzielę (24 sierpnia br.) o godz. 20.00 z towarzyszeniem solistów i również orkiestry Europa Galante pod batutą Fabio Biondiego. Dzień później, bo w niedzielę (25 sierpnia br.) o godz. 19.00 – wraz z solistami i Orkiestrą XVIII wieku pod batutą Grzegorza Nowaka – chór z OiFP wykona koncertową wersję opery „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Transmisję obu koncertów będzie można oglądać na żywo na youtubie NIFC (link do kanału YT), zaś „Strasznego dworu” wysłuchać także na antenie Radiowej Dwójki - link do strony rozgłośni).

mat. OiFP/opr.art

Fot. Chopin Institute -fb.

 

facebook