Dodana: 22 lipiec 2021 22:34

Zmodyfikowana: 22 lipiec 2021 22:34

Sylwia Grzeszczak wystąpi na koncercie charytatywnym Fundacji Naszpikowani

23 lipca, o godz. 18.30 w Amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej podczas II Gali Fundacji Naszpikowani wystąpi wokalistka i kompozytorka Sylwia Grzeszczak. Dochód z tego wydarzenia zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym fundacji, którzy zmagają się z chorobami nowotworowymi krwi. Koncert został dofinansowany z budżetu województwa.

Sylwia Grzeszczak

Organizatorem koncertu jest Fundacja Naszpikowani, a współorganizatorem Opera i Filharmonia Podlaska (OiFP).

Fundacja Naszpikowani działa od 2016 roku. Jej celem jest pomoc osobom dorosłym oraz nieletnim w walce z chorobami nowotworowymi krwi. Organizacja zakłada subkonta dla podopiecznych, prowadzi zbiórki, finansuje leki i leczenie, rehabilitacje, sprzęt medyczny oraz transport, środki pielęgnacyjne, druk ulotek i plakatów na rzecz chorych. Propaguje ideę dawstwa szpiku.

Bilety są do nabycia w kasie OiFP oraz na stronie internetowej.

Sylwia Grzeszczak – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Swoje pierwsze kroki na scenie stawiała już w wieku pięciu lat. Zadebiutowała w programie „Od przedszkola do Opola”, gdzie wykonała piosenkę z repertuaru Krzysztofa Krawczyka „Byle było tak”. Krótko po tym rozpoczęła naukę gry na pianinie, którą kontynuowała w kolejnych szkołach muzycznych, a zakończyła dyplomem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Poznaniu.
Ma w dorobku cztery albumy: „Ona i on”, „Sen o przyszłości”, „Komponując siebie” i „Tamta dziewczyna”.

Barbara Likowska-Matys
red.: Aneta Kursa

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook