Dodana: 13 sierpień 2019 11:55

Zmodyfikowana: 13 sierpień 2019 11:56

Prof. Ewa Iżykowska-Lipińska nową dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej - Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku

Zarząd Województwa Podlaskiego powołał we wtorek (13 sierpnia br.) prof. Ewę Iżykowską-Lipińską na stanowisko Dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej - Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku. Nowa dyrektor będzie pełnić tę funkcję przez okres czterech sezonów artystycznych – od 1 września 2019 do 31 sierpnia 2023 roku.

Prof. Iżykowska-Lipińska siedzi przy stole konferencyjnym podczas obrad zarządu województwa, obok wicemarszałek S. Derehajło

Profesor Ewa Iżykowska-Lipińska została wskazana na to stanowisko przez komisję konkursu ogłoszonego przez Zarząd Województwa Podlaskiego. Komisja po przesłuchaniach kandydatów w dniu 8 sierpnia br. zdecydowała, iż spośród pięciu osób ubiegających się o to stanowisko - najlepszą kandydatką jest prof. Iżykowska-Lipińska. O fotel dyrektora OiFP starali się także m.in.: dziennikarka Regina Gowarzewska-Griessgraber; były dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi Paweł Gabara; obecny dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej Damian Tanajewski.

Zarząd województwa podczas wtorkowego posiedzenia zgodził się z wyborem komisji i powołał profesor Iżykowską -Lipińską na cztery sezony artystyczne.

O wyborze komisji i dotychczasowych dokonaniach nowej dyrektor OiFP - pisaliśmy już: https://wrotapodlasia.pl/pl/kultura/kultura_sztuka/opera_i_filharmonia_podlaska/prof-dr-hab-ewa-izykowska-lipinska-wybrana-przez-komisje-na-szefowa-opery-i-filharmonii-podlaskiej.html 

Strona instytucji OiFP: https://www.oifp.eu/

is,art

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook