Dodana: 18 czerwiec 2020 12:20

Zmodyfikowana: 18 czerwiec 2020 12:20

Czerwcowe wieczory muzyczne. OiFP zaprasza do amfiteatru

W sobotę i niedzielę, 20 i 21 czerwca, o godz.19.00, po najdłuższych dniach w roku, w pierwszy wieczór astronomicznego lata i w Noc Kupały, nazywaną też słowiańskimi Walentynkami, Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza do amfiteatru położonego wśród zielono-kwietnych tarasów opery na koncerty „Niech żyje muzyka!”. Podczas koncertów będą obowiązywały zasady bezpieczeństwa w związku z panującą epidemią - szczegóły poniżej.

Ilustracja do artykułu 0x0 (1).jpg

Usłyszymy  arię  Noriny z „Don Pasquale” G. Donizettiego, tryskającą ironicznym humorem arię  Adeli "Taki pan jak pan" oraz Kuplety Księcia Orłowskiego z operetki "Zemsta nietoperza" J. Straussa, słynną arię Parysa „O del mio dolce ardor” z opery „Parys i Helena” Ch. W. Von Glucka – rolę napisaną dla jednego z największych sopranistów kastratów owych czasów oraz „Barcarolle” z opery „Opowieści Hoffmana” J. Offenbacha. Duet kwiatów z opery „Lakme” L. Delibesa połączy gwiazdy tej części wieczoru: Małgorzatę Trojanowską – sopran oraz Joannę Motulewicz – mezzosopran.

 

O zmierzchu Monika Ziółkowska, Dorota Białkowska, Bartłomiej Łochnicki i Maciej Nerkowski z towarzyszeniem muzyków Orkiestry OiFP wykonają największe przeboje z repertuaru m.in. Dianne Reeves, Elvisa Presleya, Franka Sinatry, Edith Piaf, Zbigniewa Wodeckiego. I mówiąc słowami niezrównanego Zbigniewa Wodeckiego: „Drżenie serca i świetlistych trąbek blask, uważajmy Panie i Panowie wraz, takie frazy się zdarzają tylko raz”.

 

Koncert „Niech żyje muzyka!”

Słynne przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej
Sobota 20 czerwca,  niedziela 21 czerwca, godz.19.00

Amfiteatr OiFP przy ul. Odeskiej 1, w razie niepogody Duża Scena

Część I

Małgorzata Trojanowska – sopran
Joanna Motulewicz – mezzosopran
z towarzyszeniem muzyków Orkiestry OiFP

Rafał Dudzik – prowadzenie zespołu

Krzysztof Dombek – aranżacje  

Program:

  1. Donizetti - "Quel guardo il cavaliere" aria Noriny z opery „Don Pasquale”
  2. Strauss - Kuplety Orłowskiego z opery "Zemsta nietoperza"
  3. Offenbach - „Barcarolle” z opery „Opowieści Hoffmana”

Ch. W. Von Gluck - „O del mio dolce ardor” z opery „Parys i Helena”

  1. Delibes  - Duet kwiatów z opery „Lakme”, 
  2. Strauss - "Taki pan jak pan" aria Adeli z operetki "Zemsta nietoperza" 

Część II 

Monika Ziółkowska - wokal

Dorota Białkowska - wokal

Bartłomiej Łochnicki - wokal

Maciej Nerkowski - wokal

z towarzyszeniem muzyków Orkiestry OiFP

Andrzej Makal – aranżacje i kierownictwo muzyczne

 

Program:

“I got rhythm” z musicalu “Girl Crazy” sł. Ira Gershwin, muz. George Gershwin

“Come fly with me” z rep. Frank Sinatra sł. Jimmy Van Heusen, muz. Sammy Cahn

„In your eyes” z rep. Dianne Reeves sł. i muz. Peter Gabriel

“My Funny Valentine” z musicalu “Babes in Arms” sł. Lorenz Hart, muz. Richard Rodgers

„Piosenka pierwszego olśnienia jazzem” z rep. Zbigniewa Wodeckiego, sł. Z. Wodecki, muz. Michał Jurkiewicz, „L’accordeoniste” z rep. Edith Piaf sł.i muz. Michel Emer

“Nie ma jak Bacharach” z rep. Zbigniewa Wodeckiego sł. Andrzej Kuryło, muz. Zbigniew Wodecki

“I know you know” z rep. Esperanza Spalding sł. i muz. Esperanza Spalding

„A Little Less Conversation” z rep. Elvis Presley sł. Mac Davis, muz. Billy Strange

“The Lady is a Tramp” z musicalu “Babes in Arms” sł. Lorenz Hart, muz. Richard Rodgers

Cena biletów: 25 zł, ulgowe: 20 zł

Liczba miejsc ograniczona ze względów bezpieczeństwa.W załączeniu
Regulamin uczestnictwa Widzów w wydarzeniach artystycznych organizowanych w Operze i Filharmonii Podlaskiej w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w związku z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2, a poniżej jego najważniejsze zapisy: 

W czasie przebywania na terenie OiFP podczas wydarzeń artystycznych, każda osoba zobowiązana jest do:

  1. zakrywania ust i nosa środkami ochrony osobistej (maseczka, przyłbica) po wejściu na teren OiFP – zapewnionymi przez Widza we własnym zakresie; OiFP zastrzega sobie prawo do odmowy Widzowi wstępu i uczestnictwa w wydarzeniu w przypadku niestosowania przez niego środków ochrony osobistej; W takim przypadku nie przysługuje Widzowi zwrot należności za zakupiony bilet,
  2. używania płynu odkażającego dłonie, dostępnego przy wejściu na teren OiFP,
  3. zachowania odległości 2 metrów od siebie podczas przepływu Widzów na widownię, który będzie kontrolowany przez obsługę widowni,
  4. zachowywania odległości 1,5 metra od siebie na widowni i zajęcia miejsca wskazanego przez obsługę widowni; miejsca siedzące będą organizowane naprzemiennie, z zachowaniem wolnych miejsc między Widzami.

 

W celu przeciwdziałania nadmiernemu gromadzeniu się w miejscu Wydarzenia, OiFP zaleca samodzielne wydrukowanie i podpisanie Oświadczenia COVID przed przybyciem do OiFP (oświadczenie do pobrania ze strony internetowej opery). W przypadku niemożności wydrukowania Oświadczenia COVID, oświadczenie takie będzie złożone w miejscu Wydarzenia, w tym celu jednak konieczne jest przybycie do OiFP z odpowiednim wyprzedzeniem. OiFP zastrzega sobie prawo do odmowy Widzowi uczestnictwa w Wydarzeniu w przypadku niezłożenia oświadczenia, a w takim przypadku cena za bilet takiej osoby nie podlega zwrotowi.

 

Dyrektor instytucji w porozumieniu z organizatorem może wprowadzić procedurę pomiaru temperatury uczestników wydarzenia artystycznego, działając zgodnie  z obowiązującymi  przepisami  dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w związku z epidemią COVID-19.

W razie wprowadzenia procedury pomiaru temperatury, Widz zobowiązuje się, że przypadku wystąpienia u niego podwyższonej temperatury, nie weźmie udziału w Wydarzeniu i poinformuje o tym OiFP. W takim przypadku przysługuje Widzowi zwrot należności za zakupiony bilet, o co Widz winien zgłosić się do OiFP w ciągu 7 dni po odbyciu wydarzenia, w którym nie brał udziału z powyższych względów wraz z biletem i dokumentem zakupu..

Odmowa poddania się badaniu temperatury ciała spowoduje odmowę dopuszczenia danej osoby do udziału w wydarzeniu artystycznym, a w takim przypadku cena za bilet takiej osoby nie podlega zwrotowi. 

W pierwszej kolejności zapraszane są osoby starsze, a następnie kolejno pozostali widzowie. 

źródło: rzecznik OiFP
oprac. Aneta Kursa
fot. archiwum

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook