Dodana: 21 wrzesień 2022 13:57

Zmodyfikowana: 21 wrzesień 2022 13:57

„Z okna na Bojarach” – spotkanie z autorem książki prof. zw. dr hab. Wojciechem Stefanem Sobańcem

Muzeum Podlaskie w Białymstoku zaprasza do białostockiego Ratusza na spotkanie z prof. zw. dr hab. Wojciechem Stefanem Sobańcem autorem książki „Z okna na Bojarach”. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 30 września o godz. 18.

Białostocki Ratusz

Promocja książki opatrzona będzie wieloma fotografiami. Publikacja zawiera zbiór wierszy oraz felietony, które stanowią dopełnienie bogatej duchowości ich twórcy, profesora nauk medycznych, zafascynowanego historią, harcerza i żeglarza. Przestrzeń jego poezji to białostocka dzielnica Bojary, z którą związany jest od lat.

- Wierszy Wojciecha Sobańca nie da się czytać między obiadem a czarną kawą. Wymagają wrażliwego i skłonnego do refleksji czytelnika, zdolnego podjąć dialog ze stale obecną tu przeszłością. Otwierają człowieka na świat i zaświat, na uniwersalne i nieskończone. Ale uczą też, jak ważne w życiu jest posiadanie własnego miejsca, które daje siłę. Omawiany zbiór wierszy to cenna pamiątka dla rodziny i przyjaciół, ale także dla tych czytelników, których zyskał poeta w drodze lektury tej mądrej i ważnej książki - mówi prof. dr hab. Teresa Zaniewska

Prof. zw. dr hab. Wojciech Stefan Sobaniec jest pediatrą i neurologiem leczącym kolejne pokolenia pacjentów już od blisko 50 lat. Od 1994 roku był kierownikiem Kliniki Neurologii i Rehabilitacji Dziecięcej UDSK w Białymstoku.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

źródło: Muzeum Podlaskie w Białymstoku
oprac.: Paulina Dulewicz
fot.: Małgorzata Sawicka

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook