Rok Andrzeja Strumiłły

 • Malarstwo i rysunek. Niezwykła wystawa zamykająca Rok Profesora Andrzeja Strumiłły

  Ilustracja do artykułu glowne.jpg
  2017-12-19 08:27:11

  Tłumy białostoczan i miłośników stawiły się na wernisażu podsumowującym Rok prof. Andrzeja Strumiłły. Na wystawie zaprezentowane zostały obrazy z cyklu „Lot” oraz rysunki, a także bogaty wybór roboczych projektów ze szkicowników Artysty. Życzenia i gratulacje profesorowi w imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego złożył Anatol Wap, dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMWP oraz Helena Marcinkiewicz. Wystawę zobaczyć będzie można do 4 lutego 2018 r.

 • Uroczysty Benefis profesora Andrzeja Strumiłły już w sobotę 21 października w Suwalskim Ośrodku Kultury

  Ilustracja do artykułu IMG_4472.JPG
  2017-10-20 10:39:49

  Uroczysty wieczór zakończy obchody 90-lecia urodzin artysty wyjątkowego dla budowania tożsamości i kultury województwa podlaskiego, a mieszkającego i tworzącego na Suwalszczyźnie. Muzycznymi gośćmi koncertu będą Voytek Proniewiecz & Duo Roszkowski oraz Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. Wieczór poprowadzi Małgorzata Sporek-Czyżewska.

 • Można już oglądać prace powstałe podczas pleneru malarskiego „Erem”

  Ilustracja do artykułu IMG_7869.JPG
  2017-09-27 08:56:07

  Wernisażem prac powstałych pod okiem prof. Andrzeja Strumiłły i XVIII Spotkaniem Środowisk Twórczych Diecezji Ełckiej zakończył się Międzynarodowy Plener Malarski "Erem". Plener rozpoczął się 6 września i trwał dziesięć dni. Wystawę będzie można oglądać do 15 października br.

 • Rok prof. Andrzeja Strumiłły: „Erem” Międzynarodowy Plener Malarski

  Ilustracja do artykułu IMAG1510.jpg
  2017-09-11 12:48:40

  Pokazem fotografii z opowieścią o Pokamedulski Klasztorze w Wigrach autorstwa fotografika i podróżnika Piotra Malczewskiego rozpoczął się Międzynarodowy Plener Malarski „Erem”. Warsztaty prowadzi sam prof. Andrzej Strumiłło

 • Wernisaż wystawy LOT prof. Andrzeja Strumiłły w Sejnach

  Ilustracja do artykułu zaproszenie_as-1.jpg
  2017-06-20 11:29:58

  Pogranicze zaprasza na wystawę nowych obrazów i rysunków z cyklu LOT prof. Andrzeja Strumiłły w Białej Synagodze w Sejnach. Wernisaż odbędzie się w niedzielę, 25 czerwca o godz. 17.00.

 • Andrzej Strumiłło w Augustowie

  Ilustracja do artykułu Wernisaż wystawy prac A. Strumiłły (1).jpg
  2017-06-13 13:21:04

  Wernisażem wystawy prac prof. Andrzeja Strumiłły Augustowskie Placówki Kultury rozpoczęły cykl wydarzeń związanych z rokiem Andrzeja Strumiłły w województwie podlaskim. Przed nami jeszcze promocja najnowszej książki artysty.

 • Mistrz Strumiłło widziany oczami dzieci

  Ilustracja do artykułu IMG_9101.JPG
  2017-06-08 20:32:44

  Jak wygląda portret artysty? Jak uchwycić osobowość prawdziwego mistrza? Czy oddać go w realnym obrazie czy też surrealistycznej wizji? I wreszcie, jak wygląda artysta widziany oczami dzieci? Efekty są zaskakujące i z pewnością godne uwagi …. W czwartek ( 08.06 ) w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Portret Artysty”. Z ponad trzystu nadesłanych prac, wyróżniono i nagrodzono pięćdziesiąt portretów Andrzeja Strumiłły stworzonych przez uczniów podlaskich szkół. W uroczystej gali wzięli udział Profesor Andrzej Strumiłło, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Maciej Żywno i oczywiście młodzi laureaci. Gospodarzem spotkania był dyrektor WOAK Cezary Mielko.

 • Podsumowanie konkursu "Portret Artysty" z okazji Roku profesora Andrzeja Strumiłły w województwie podlaskim

  Ilustracja do artykułu strumillo_woak_03.JPG
  2017-06-02 13:10:39

  Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury zaprosił do udziału w konkursie plastycznym popularyzującym życie i twórczość twórcy. W konkursie mogły wziąć udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podlaskiego, które miały za zadanie wykonać portret przedstawiający przede wszystkim osobowość artysty.

 • Promocja albumu ,,Dom” Andrzeja Strumiłły

  Ilustracja do artykułu dom promocja 24.jpg
  2017-05-24 15:23:19

  "Przyszła pierwsza jesień i zima 1984-1985. W starym zrujnowanym domu przeciekał dach. Śnieg leżał na strychu. Podłogi były dziurawe. Spałem na ziemi. Budowałem dom marzeń. Na strychu wśród śmieci znalazłem okaleczoną figurkę Chrystusa. Teraz w starej sieni wisi ona na krzyżu z czarnego dębu, z kłosem mego pierwszego żyta" - Tak zaczynała się przygoda Andrzeja Strumiłły z domem w Maćkowej Rudzie nad Czarną Hańczą. Domem, który stał się mikrokosmosem dla mistrza sztuki, jego rodziny, przyjaciół, znajomych. Przez te lata Dom był świadkiem niezwykłych wydarzeń i nadzwyczajnych osiągnięć artystycznych, niespodziewanych wizyt i wspaniałych koncertów. Jest miejscem gdzie hodowane konie arabskie i szumiące drzewa towarzyszą artystom i gościom, a kamienie milcząc mówią.

 • Prawie wszystko o Andrzeju Strumille, "uniwersalnym dyletancie w dziedzinie sztuk wizualnych"

  Ilustracja do artykułu IMG_4476.JPG
  2017-04-21 15:01:55

  „SUMMA”, czyli wszystko o Andrzeju Strumille – to kolejne spotkanie w ramach Roku Andrzeja Strumiłły, które odbyło się 20 kwietnia 2017 roku w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Spotkanie rozpoczęło się w foyer teatru odsłonięciem, a właściwie wskrzeszeniem logo teatru autorstwa Pana Profesora. W rozmowie prowadzonej z Panem Profesorem przez Konrada Szczebiota można było odkryć Andrzeja Strumiłłę sentymentalnego i romantycznego, a jednocześnie twardego i krytycznego względem siebie.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook