Dodana: 15 czerwiec 2020 13:00

Zmodyfikowana: 15 czerwiec 2020 15:19

Zakończyły się Targi Edukacyjne Online

30 szkół z regionu zaprezentowało swoją ofertę edukacyjną w ramach Targów Edukacyjnych Online. Przedsięwzięcie zorganizowane przez Młodzieżowy Sejmik Województwa Podlaskiego (MSWP) we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Białegostoku to alternatywa dla otwartych dni szkół, których w tym roku zabrakło wskutek trwającej epidemii.

Ilustracja do artykułu Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce-18.jpg

Organizacji targów przyświecała idea pomocy ósmoklasistom w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Na początku czerwca w urzędzie marszałkowskim odbyła się konferencja na ten temat z udziałem marszałka Artura Kosickiego, który wsparł inicjatywę. Formuła przedsięwzięcia opierała się o wydarzenie na FB, w ramach którego zamieszczone zostały posty poszczególnych placówek edukacyjnych.

- Choć liczyliśmy na większy odzew ze strony szkół, to z rozmów z rówieśnikami, rodzicami młodych osób, które stoją przed wyborem szkoły średniej, wiemy, że pomysł był strzałem w dziesiątkę. Ze statystyk wynika, że w wydarzenie "weszło" ok. 10 tys. osób – podsumował inicjatywę Przemysław Wnorowski, przewodniczący MSWP.

Zaznaczył też, że szkoły, które przesłały materiały do publikacji postów to placówki, które medialnie prężnie funkcjonują, systematycznie prowadząc swoje profile w mediach społecznościowych.

-  Myślę, że warto powtórzyć takie przedsięwzięcie w przyszłym roku, być może w nieco innej formule – zapowiedział Przemysław Wnorowski. – Nawet w sytuacji gdy będą organizowane dni otwarte szkół na znanych dotychczas zasadach, miejsce w sieci, gdzie można w jednym miejscu zapoznać się z ofertą wielu placówek w jednym miejscu, jest bardzo potrzebne.

Wydarzenie Targi Edukacyjne Online jest dostępne pod linkiem na FB – link do strony.  

Małgorzata Sawicka

fot. Marcin Nawrocki

facebook