Dodana: 23 styczeń 2017 15:12

Zmodyfikowana: 23 styczeń 2017 15:39

Ponad dwieście kandydatur zgłoszonych do Podlaskiej Marki

To rekordowa ilość - w siedmiu kategoriach tematycznych Nagrody Podlaska Marka zgłoszonych zostało dwieście kandydatur. Propozycje można było zgłaszać do północy 22 stycznia br.

Ilustracja do artykułu podlaska marka konf-02.jpg

„Propozycje do nagrody przyznawanej przez Marszałka Województwa Podlaskiego otrzymywaliśmy od 2 stycznia br. Dzięki zaangażowaniu miłośników regionalnych produktów trzynasta edycja Podlaskiej Marki okazała się bardzo szczęśliwa. Liczba zgłoszeń, które do nas wpłynęły jest najwyższa w historii przedsięwzięcia. Za wszystkie przekazane propozycje serdecznie dziękujemy.” – podkreślają organizatorzy

W tegorocznej odsłonie Podlaskiej Marki, kandydaci do tytułu będą rywalizowali w siedmiu kategoriach tematycznych: Produkt Spożywczy, Produkt Użytkowy, Inwestycja, Odkrycie, Wydarzenie, Kultura, Społeczeństwo.

Największą popularnością cieszyły się ostatnie trzy, które obejmują łącznie ponad 50% wszystkich propozycji. Podobnie, jak w roku ubiegłym najliczniej reprezentowana jest kategoria Wydarzenie.

Otwarty nabór zgłoszeń to pierwszy krok do zdobycia tytułu najlepszego podlaskiego produktu. Kolejnym jest wyrażenie zgody na udział w Podlaskiej Marce przez właścicieli lub producentów zgłoszonych kandydatur. W tym celu należy wypełnić specjalny formularz autoryzacyjny zamieszczony na naszej stronie internetowej. Wówczas kandydatury będą mogły zostać ocenione przez Kapitułę, która wskaże 21 nominacji. Spośród nich tylko siedem otrzyma nagrodę główną i tytuł Podlaskiej Marki.


Lista wszystkich zgłoszonych do Nagrody Podlaska Marka 2016 znajduje się TUTAJ

 

oprac.ak

 

facebook