Dodana: 28 styczeń 2016 13:43

Zmodyfikowana: 2 luty 2016 09:39

Kandydaci do Nagrody Podlaska Marka

Od 4 do 24 stycznia br. na stronie internetowej udostępniliśmy specjalny formularz, dzięki któremu swoich faworytów do Nagrody mogli wskazywać wszyscy mieszkańcy województwa podlaskiego. Wystarczyło podać nazwę produktu, jego właściciela oraz wskazać kategorię, do której został zgłaszany.

Ilustracja do artykułu pmr-01.jpg

Można było zaproponować jedną kandydaturę w każdej z pięciu kategorii: Produkt (Spożywczy i Użytkowy), InwestycjaOdkrycieWydarzenieKultura i Społeczeństwo.
Dzisiaj możemy stwierdzić, że skala zainteresowania i liczba zgłoszeń przerosły nasze oczekiwania.

Otrzymaliśmy łącznie ponad 200 zgłoszeń, z których, po wyłączeniu powtórzeń oraz kandydatur ewidentnie sprzecznych z regulaminem, pozostało 179 propozycji.  Jest to drugi wynik w 12-letniej historii Podlaskiej Marki. Dziękujemy!

Wraz z zakończeniem naboru, rozpoczyna się kolejny etap przedsięwzięcia – autoryzacja zgłoszeń. Do właścicieli wszystkich produktów skierujemy prośbę o wyrażenie zgody na udział w Podlaskiej Marce, przesłanie krótkich opisów oraz wybranych fotografii. Spełnienie tego warunku umożliwi przekazanie zgłoszenia pod obrady Kapituły Nagrody, która dokona oceny formalnej, wprowadzi ewentualne korekty w przypisaniu do poszczególnych kategorii i – co najważniejsze – wyłoni finałową osiemnastkę nominowanych, rywalizujących o najwyższe laury.

Formularz autoryzacji zgłoszenia dostępny jest tutaj. Na odpowiedzi czekamy do 15 lutego 2016 r.

 

Produkty zgłoszone do nagrody Podlaska Marka: 

Kategoria PRODUKT SPOŻYWCZY (34 zgłoszenia):

  • Lody Bonano – Multi Ice,
  • Olej lniany tłoczony na zimno – Olejowy Raj,
  • Gouda ser topiony w plastrach – Moniecka Spółdzielnia Mleczarska,
  • Olej Rzepakowy – Olejowe Smaki,
  • Ser twarogowy Klinek – Spółdzielnia Mleczarska w Łapach,
  • Woda mineralna Augustowianka – Augustowianka Sp. z o.o.,
  • Ser Koryciński Swojski – Produkty Mleczarskie s. c. Agnieszka i Marcin Bielec,
  • Masło Extra Podlaskie – Spółdzielnia Mleczarska w Łapach,
  • Śmietana spożywcza 18 % – Spółdzielnia Mleczarska w Łapach,
  • Deko Smaku – Runo Sp. z o.o.,
  • Palcówka Biebrzańska – Masarnia Biebrzańskie Smaki,
  • Przyprawa Ziołowa „Puszczańska” – Runo Sp. z o.o.,
  • Kiełbasa Wiejska – Wędzarnia Dunikowscy,
  • Tradycyjna mąka pszenna tortowa, typ 450 – Młyn Ciechanowiec,
  • Miód Augustowski Tradycyjny – Pasieka u Alfreda,
  • Miód augustowski łąkowo – bagienny – Pasieka u Alfreda,
  • Polędwica z Podlaskiej Chaty – Podlaska Chata s.c.,
  • Pierogi ruskie – Zielony Gar,
  • Palcówka – Podlaska Chata s.c.,
  • Symfonia smaku – linia produktowa – EDPOL Food & Innovation Sp. z o.o.,
  • Przetwory z regionu Puszczy Białowieskiej – Matecznik – Tradycja z Natury,
  • Salceson z pieca – Wędzarnia Dunikowscy,
  • Ser Nadbużański – Dażynka – Nadbużańskie Smaki,
  • Karkówka dojrzewająca w ziołach – Wędzarnia Dunikowscy,
  • Mleko Zsiadłe – Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol,
  • Jagnięcina w sosie śmietanowo-borówkowym – Katarzyna i Łukasz Białous,
  • Chleb wiejski żytni – Franciszek Stefańczuk,
  • Pieprz Białowieski – Runo Spółka z o.o.,
  • Soki Podlaski Sad – „Podlaski Sad” Hanna Backiel,
  • Boczek z czosnkiem Damiana – Dażynka – Nadbużańskie Smaki,
  • Polędwica Drohicka dojrzewająca – Dażynka – Nadbużańskie Smaki,
  • Mleko Łaciate – Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol,
  • „Ancient Technology Bimber Vodka” – Jacek Burzyński, Old Polish Vodka,
  • Kapusta z beczki kiszona w główce – Marek Sienkiewicz

 

Kategoria PRODUKT UŻYTKOWY (26 zgłoszeń):

  • Innowacyjna biżuteria – Bondarowski,
  • Łódź Motorowa Cormate 27 – Balt-Yacht Augustów,
  • Domy, obiekty z bali – „Felden” domy z drewna, domy z bali,
  • Pisanka drapana – Rafał Chwesiuk,
  • Rower Żubr i Łoś – Adrian Łucejko Comprehensive Design,
  • Turystyka Rowerowa w Wigierskim Parku Narodowym – Wigierski Park Narodowy,
  • Legowisko dla kota lub psa – Damian Wiklina,
  • Portal internetowy przedsiebiorczepodlasie.pl – Stowarzyszenie Euro-Partner,
  • Stereofoniczny wzmacniacz lampowy Silver Luna – Fezz Audio,
  • Meble metalowe – Malow Sp. z o.o.,
  • Pasywne Okno bluVisio – Abakus Okna S.A.,
  • Laminatowe łodzie i jachty motorowe oraz żaglowe – MPPB J.W. Ślepsk, BALT-YACHT, MIRAGE BOATS,
  • Archmodels – EVERMOTION,
  • EkoMagnes na lodówkę – OrganicArt.pl,
  • Garnitury – Recman Sp.J.
  • SmartSite CMS – BIT S.A.,
  • Mobliny Rozdrabniacz Wolnoobrotowy MRW 2.85 – Pronar Sp. z o.o.,
  • Deska warstwowa dębowa 3OAK – Zakład Stolarski „Złoty Sęk”,
  • Białystok Biega – bieg uliczny – Fundacja Białystok Biega,
  • Heima Design. Meble z drewna dębowego – Zakład Galanterii Drzewnej „Profil”,
  • Kolekcja „Dualizm” – Aneta Popławska,
  • Tkanina dwuosnowowa – Lucyna Kędzierska,
  • Instalacje artystyczne sterowane bezprzewodowo – Brandiv Kamil Kiełczewski ,
  • Photon – Politechnika Białostocka,
  • Instalacja gazowa „STAG Diesel” – AC Spółka Akcyjna,
  • Holohostessa – Visualpromo

 

Kategoria INWESTYCJA (29 zgłoszeń):

  • Sanatorium Augustów „Pałac na wodzie” – Bogusław Falkowski,
  • Hala Zwycięstwa w Białymstoku – Agencja Global,
  • Hotel LOFT w Suwałkach – Anatex,
  • Budowa gminnej oczyszczalni ścieków w Czeremsze – Gmina Czeremcha,
  • Drewniana ekologiczna zagroda na Podlasiu – Ewa Wilczyńska,
  • Baza turystyczno-rekreacyjna – park linowy – Gmina Siemiatycze,
  • Wdrożenie technologii wytwarzania lekkiego kruszywa popiołoporytowego – LSA Sp. z o.o.,
  • Rozbudowa infrastruktury bibliotecznej w Gminie Łomża – Gmina Łomża,
  • Budowa bloku operacyjnego oraz oddziału anestezjologii i intensywnej terapii Szpitala Powiatowego w Zambrowie – Powiat Zambrowski,
  • Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku – Budimex S.A., Miasto Białystok,
  • Przebudowa Placu Marii Konopnickiej w Suwałkach – Miasto Suwałki,
  • Rezydencja Wileńska w Suwałkach – Racis Development Sp. z o. o.,
  • Biogazownia – Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. Siemiatycze,
  • Budowa plaży Bielnik w dzielnicy Borki w Augustowie – Miasto Augustów,
  • Białostocki Park Naukowo-Technologiczny – Białystok,
  • Scalenia gruntów na obszarze Powiatu Siemiatyckiego – Powiat Siemiatycki,
  • Domek Pastora – Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej – Miasto Łomża ,
  • Park Przemysłowy Łomża- I etap – Park Przemysłowy Łomża Sp. z o.o.,
  • Laboratorium Architektury Energooszczędnej i Energii Odnawialnych – Politechnika Białostocka,
  • Malow 4 – nowoczesna hala produkcyjna – Malow Sp. z o.o.,
  • Centrum Badawczo Rozwojowe Pronar – Pronar Sp. z o.o.,
  • Regionalne Centrum Leczenia Bólu w Mońkach – SPZOZ w Mońkach,
  • Stadion Miejski – Miasto Białystok,
  • INNO-EKO-TECH – Politechnika Białostocka,
  • SIRVIS Apartamenty – QPRO360 sp. z o.o.,
  • Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo,
  • Białowieska Aleja Gwiazd – park edukacyjny – Olimpia Pabian,
  • Przebudowa dróg gminnych – Spółka PGK Jedwabne,
  • Białostockie Centrum Onkologii – Województwo Podlaskie

 

Kategoria ODKRYCIE (23 zgłoszenia):

  • Pamiątki z Łomży – Krzysztof Staniórski,
  • Kolekcja „Dualizm” – Aneta Popławska,
  • DKF Kinochlon Augustów – Augustowskie Placówki Kultury,
  • Stworzenie murali kolażowych w przestrzeni miejskiej Białegostoku – Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie,
  • Wytwórnia Lodów Prawdziwych „U Lodziarzy” – WLP K. Kudrewski Sp. j.,
  • ARTEA Otwarta Przestrzeń Artystyczna – Artea Otwarta Przestrzeń Artystyczna,
  • Lekkie kruszywo popiołoporytowe – LSA Sp. z o.o.,
  • Okno bluDecoro – Abakus Okna S.A.,
  • Xoroshe – XOROSHE Magdalena Pietruk,
  • Olej lniany tłoczony na zimno – Olejowy Raj,
  • Certyfikacja złóż borowiny na terenie  Miasta i Gminy Augustów – Gmina Augustów, certyfikacja
  • www.shookai.pl – Shookai Sp. z o.o.,
  • „Biżuteria z głębią”- biżuteria naturalna o charakterze edukacyjnym – Marzanna Szkuta,
  • Szuma Design – Szuma Design,
  • EkoMagnes na lodówkę – OrganicArt.pl,
  • CERTYD – lekkie kruszywo spiekane – LSA sp. z.o.o.,
  • Midicentrum – Biblioteka Publiczna im. M. Konopnickiej w Suwałkach,
  • Photon – robot edukacyjny – Politechnika Białostocka,
  • Racis Development Sp. z o.o. – Szymon Racis,
  • Olej kokosowy tłoczony na zimno nierafinowany – Olejowy Raj,
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Wasilkowie po przebudowie – Urząd Miejski w Wasilkowie,
  • Projekt Cube&Code – Politechnika Białostocka,
  • Torgovyi.com – zakupy w Białymstoku – Ortus Media

 

Kategoria WYDARZENIE (37 zgłoszeń):

  • Festiwal Rock na Bagnie – Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego,
  • Festiwal Królewskie Śpiewanie – Tykocin – Centrum Edukacji Medialnej SpesMediaGroup,
  • Wschodnie Forum e-Biznesu „EastBiz” – Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, EastCamp Białystok oraz Wydział Zarządzania Politechniki Białostockiej,
  • Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza” – Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej, GOK w Czeremsze,
  • XI Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymalosciowych Necko Endurance – Augustowski Klub Sportowy Sparta,
  • Festiwal Światła i Sztuki Ulicy Lumo Bjalistoko –  Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie,
  • Pit Bull Show Białystok – miłośnicy rasy – Joanna i Karol Taudul oraz Justyna i Jacek Nowik,
  • Maraton Wigry – Fundacja Ultra oraz firma Krzysztof Gajdziński KAYF,
  • Mistrzostwa Polski i Pucharu Polski w Cross Country – KM Quercus Romanówka,
  • 8. Suwałki Blues Festival 2015 – Suwalski Ośrodek Kultury, Miasto Suwałki,
  • Bieg Charytatywny EKIDEN – Elektrum Sp. z o.o.,
  • Up To Date Festival – Stowarzyszenie Pogotowie Kulturalno Społeczne,
  • I Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Podlasia – Powiat Zambrowski oraz Stowarzyszenie Wspierania i Rozwoju Sportu „Mazovia Team”,
  • II Wschodni Kongres Gospodarczy – Grupa PTWP S.A., Województwo Podlaskie,
  • Wystawa Modułowej Makiety Kolejowej „Kolej w miniaturze – Łapy 2015″ – Urząd Miejski w Łapach,
  • Festiwal Muzyki Młodej Białorusi BASowiszcza – Białoruskie Zrzeszenie Studentów + Villa Sokrates,
  • Wojewódzkie Obchody I Wojny Światowej – Stowarzyszenie Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach,
  • Czwartkowe Obiady u Diabetyków – Polskie Stowarzyszenie Diabetyków o/w w Białymstoku,
  • XX Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym w Augustowie z Polskim Radiem Białystok – Augustowskie Placówki Kultury, Polskie Radio Białystok
  • Ogólnopolskie Prezentacje Kultur Mniejszości Narodowych i Etnicznych „XXV Muzyczne Dialogi nad Bugiem” – Gmina Mielnik, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku,
  • Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki „Sacrum et Musica” – Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży,
  • Puchar Polski Nordic Walking – Kraina Puszczy i Żubra – Starostwo Powiatowe w Hajnówce,
  • Tłusta Niedziela z Morsami i Pączkami – Burmistrz Sokółki, Sokólski Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce,
  • PKO Białystok Półmaraton –  Fundacja Białystok Biega,
  • Utworzenie Izby Przemysłowo-Gospodarczej w Suwałkach – Izba Przemysłowo-Gospodarcza w Suwałkach,
  • Operacje rekonstrukcji twarzoczaszki po nowotworach – Klinika Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym,
  • Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻubrOFFka – Białostocki Ośrodek Kultury,
  • Spływ kajakowy Bugiem „500 kajaków” – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie,
  • Powołanie Wschodniego Sądu Arbitrażowego w Białymstoku – Izba Przemysłowo-Handlowa w Białymstoku,
  • Uzyskanie statusu Krajowego Klastra Kluczowego przez Klaster Obróbki Metali,
  • Halfway Festival Białystok 2015 – Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku,
  • Europarada Orkiestr Dętych w Centrum Europy – Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Suchowoli,
  • Pamięć Września ’39 – Stowarzyszenie Sportowo-Jeździeckie im.10 Pułku Ułanów Litewskich w Grabowie,
  • Misja Wschód – Piknik Militarny w Ogrodniczkach – Stowarzyszenie „Czemu By Nie”,
  • PKO Białystok Półmaraton, Electrum Ekiden, Top Auto Białystok Biega, czyli organizacja wydarzeń na rzecz popularyzacji zdrowia i biegania – Fundacja Białystok Biega
  • Sabantuj – Regionalne Centrum Kultury Tatarów Polskich „Asman”,
  • XXII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym Szepietowo 2015 – Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

 

Kategoria KULTURA I SPOŁECZEŃSTWO (30 zgłoszeń):

  • Current Flow – INCRED,
  • Wydanie książki „Wojenne losy Sokolan” – Towarzystwo Przyjaciół Sokola,
  • Festiwal Światła i Sztuki Ulicy Lumo Bjalistoko – Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie,
  • Drugi Piknik Rodzinny pt. ,,Czas na zdrowie – aktywność jest w nas” – Stowarzyszenie ,,Storczyk”,
  • Koncert charytatywny – Stowarzyszenie Pomocy „Rubież”,
  • Swampions Soccer League Czeremcha – Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI, Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze i współorganizatorzy,
  • Dni Wasilkowa – Miasto Wasilków,
  • „Jedz ŁOŚtrożnie” – Biebrzański Park Narodowy,
  • Dni Puńska – Zielna 2015 – Urząd Gminy Puńsk i współorganizatorzy,
  • Muzeum Kultury Materialnej „Baćkauszczyzna” – Urząd Miejski w Zabłudowie,
  • Grupa artystyczna ,,Tacy Sami” – Fundacja Sztuk i Dialogu,
  • Muzeum Ziemi Czyżewskiej – Urząd Miejski w Czyżewie,
  • Dyskusyjny Klub Filmowy Kinochłon – Augustowskie Placówki Kultury,
  • Primacol Lowlanders. The Urban Tribe – Laboratorium Obrazu Krzysztof Kiziewicz,
  • Zmiana Klimatu,
  • Bieg Nadziei – Centrum Edukacji Medialnej SpesMediaGroup,
  • Bieżeństwo. Niezwykła historia zwykłych ludzi – Białowieski Park Narodowy,
  • Rok Alfreda Wierusza Kowalskiego w Suwałkach – Muzeum Okręgowe w Suwałkach,
  • VI Festiwal Literacki „Zebrane” – Stowarzyszenie Fabryka Bestsellerów,
  • Wojewódzki Przegląd Zdobnictwa Obrzędowego Cyklu Wiosennego i Świąt Wielkanocnych – Moniecki Ośrodek Kultury,
  • Festiwal Wschód Kultury/Inny Wymiar – Białostocki Ośrodek Kultury,
  • Portal dla seniorów senior.bialystok.pl – Stowarzyszenie Akademia plus 50 i Stowarzyszenie Szukamy Polski,
  • Halfway Festival – Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku,
  • Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora” – Miasto Łomża,
  • V edycja Programu Antydyskryminacyjnego „Różnorodność – podaj dalej!” – Stowarzyszenie na rzecz Kultury i Dialogu 9/12,
  • Federacja Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok – Federacja Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok,
  • Pierwsza Gwiazdka – Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie Droga w Białymstoku,
  • Rajd Szlakiem 10 Pułku Ułanów Litewskich z 1939 – Stowarzyszenie Sportowo-Jeździeckie im.10 Pułku Ułanów Litewskich w Grabowie,
  • Stowarzyszenie Pomocy „Rubież”,
  • Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻubrOFFka – Białostocki Ośrodek Kultury

*Nazewnictwo kandydatur zachowane w oryginale, według zgłoszenia.
** Kolejność według wpływu zgłoszeń.

(JG)

facebook