Halfway Festival Białystok 2015
Opera i Filharmonia Podlaska niezwykle się cieszy, że Halfway Festival po raz kolejny został nominowany do Podlaskiej Marki. To miłe i nobilitujące, że dostrzega się jego wartość dla miasta, regionu, kultury, a także, że stwarza szansę, by Białystok i region odwiedzili nowi turyści – turyści kulturalni.
Halfway Festival Białystok 2015 to kandydat do Podlaskiej Marki Konsumentów. Każdy może na tę kandydaturę zagłosować TUTAJ
Potencjał naszego regionu, jak się okazuje nie tkwi jedynie w przyrodzie, która jest też magnesem dla uczestników wydarzeń kulturalnych, ale wydarzenia kulturalne, tak jak Halfway Festival mogą stać się cennym argumentem dla rozwoju turystyki kulturalnej, a warto zauważyć, że już w 2013 r. Festiwal został dostrzeżony i znalazł się w dziesiątce Najlepszych Produktów Turystycznych Województwa Podlaskiego. Festiwal na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych w regionie oraz festiwali w kraju i Europie.
Ten niewielki z uwagi na ilość uczestników festiwal, jest zdecydowanie wielki, jeśli wziąć pod uwagę oddziaływanie na środowisko muzyczne. W genialnym akustycznie Amfiteatrze OiFP spotykają się niezwykli artyści: songwriterskie, indie rockowe i folkowe gwiazdy sezonu na świecie, często artyści, którzy nigdy dotychczas nie dotarli do Polski, ale i artyści stanowiący wizytówkę sceny lokalnej, obiecujący polscy artyści oraz doceniani muzycy z krajów ościennych. Filozofia Festiwalu jest czytelna, łączy w sobie spotkanie muzyczne w kontekście miejsca, zawieszonego między Wschodem i Zachodem, przyciągającego swoją otwartością i gościnnością, zachęcającego, by poświęcić mu trochę czasu i energii, aby w zamian otrzymać unikalne emocje i przeżycia. Dzięki temu Festiwal zyskał szybko wielu przyjaciół. Dzięki ich głosom w prestiżowym plebiscycie radiowej Trójki, prowadzonym przez dziennikarkę Agnieszkę Szydłowską, IV edycja Halfway Festival Białystok 2015 zajęła II miejsce w kategorii WYDARZENIE ROKU 2015. Co roku w białostockim amfiteatrze zasiada około 600 osób, które przyjeżdżają z najodleglejszych zakątków Polski, ale coraz śmielej także z zagranicy.