Dodana: 12 czerwiec 2018 09:54

Zmodyfikowana: 12 czerwiec 2018 09:54

POLISH RUN już 23 września 2018 r. na Stade Fallon w Brukseli

To już druga edycja organizowanej przez Dom Polski Wschodniej w Brukseli i Ambasadę RP w Królestwie Belgii polska impreza biegowa. Jej celem jest promocja Polski, regionów Polski Wschodniej i innych części naszego kraju. Przedsięwzięcie ma również za zadanie aktywizację ludzi kochających sport, propagowanie zdrowego i sportowego trybu życia. Wydarzenie organizowane jest w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, a sam bieg odbędzie się 23 września br. Właśnie ruszyły zapisy.

Ilustracja do artykułu ikona.jpeg

Do udziału w POLISH RUN organizatorzy zapraszają m.in. przedstawicieli świata instytucji europejskich, dyplomatów, mieszkańców Belgii i wszystkich innych państw, w których mieszkają nasi rodacy.  
- Zapraszamy też dzieci, początkujących, ambitnych i profesjonalnych biegaczy. Biegaczy ulicznych i górskich, średniodystansowców i ultrasów. Stałych bywalców biegów jak i debiutantów. Bardzo liczymy na udział naszej polonii i jej międzynarodowych przyjaciół. - dodają

 

Wydarzenie odbywać się będzie w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, który jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

 

Sportowy program imprezy obejmie biegi na dystansach 400 m (do 7 roku życia) i 800 m dla najmłodszych, treningi piłki nożnej pod okiem profesjonalistów, bieg główny na dystansie 10 km oraz szereg wydarzeń towarzyszących sprzyjających piknikowemu charakterowi wydarzenia.

Inicjatorzy wydarzenia podkreślają, że bieg jest niezwykły także z uwagi na specjalne nagrody dla zwycięzców poszczególnych kategorii.
- Zwycięzcy zostaną np. zaproszeni do spędzenia niezapomnianych chwil w Polsce. Nasi partnerzy zapewniają wiele okolicznościowych nagród rzeczowych, wśród których znajdą się np. bezpłatne vouchery pobytowe w najlepszych polskich hotelach, spa, uzdrowiskach.

 

Z początkiem maja 2018 r. z inicjatywy Domu Polski Wschodniej w Brukseli i Ambasady RP w Królestwie Belgii powołana została grupa biegowa #PolishRunTeam. Stworzona została specjalnie dla wszystkich polskich biegaczek i biegaczy w Belgii i Europie Zachodniej w celu lepszej komunikacji, wzajemnej motywacji a przede wszystkim aby wspólnie trenować i biegać! Działamy na Facebooku gdzie informujemy o najbliższych treningach, piszemy o bieganiu, trenowaniu i wspólnej pasji.

Dołącz do #PolishRunTeam (https://www.facebook.com/groups/162294694449680) i cieszmy się bieganiem wspólnie! W bieganiu jest MOC!

 

Zapisy do udziału w Polish Run są przyjmowane na stronie  http://www.polishrun.eu/pl

 

facebook