Akcje Promocyjne

 • Tłumy uczestników poznawało „Polskę od Kuchni” na festiwalu w Supraślu

  Kobieta trzyma czek z nagrodą. Na scenie stoi Wiesława Burnos, konferansjer i dwie kobiety z KGW
  2021-06-07 08:42:40

  Przedstawicielki ponad 30 Kół Gospodyń Wiejskich rywalizowały w sobotę (05.06) w Supraślu na smak, wdzięk, artyzm i gospodarność. Najlepsze z nich, wyłonione podczas cyklu tego typu wydarzeń w całym kraju, zawalczą o zwycięstwo we wrześniowym finale w Warszawie. Podlaski samorząd, partnerujący regionalnej odsłonie ogólnopolskiego Festiwalu „Polska od Kuchni”, reprezentowała Wiesława Burnos, członek zarządu województwa.

 • Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” w sobotę (05.06) w Supraślu

  dwoje ludzi na scenie
  2021-06-04 14:57:00

  To ogólnopolskie, wyjątkowe wydarzenie, przygotowane, by podkreślić jak ważne jest, by idąc z duchem czasu pielęgnować lokalną kulturę i tradycję. W ramach Festiwalu, Koła Gospodyń Wiejskich (KGW) będą rywalizować na kilku płaszczyznach: kulinarnej, artystycznej i gospodarności. Wybierana też będzie najpiękniejsza członkini KGW. Laureaci z poszczególnych województw będą rywalizować w ogólnopolskim finale we wrześniu. Partnerem wydarzenia jest Województwo Podlaskie.

 • Podlaskie Xylopolis w Dubaju. Opowieść o regionie, wykonana w drewnie

  Uczestnicy konferencji siedzą w półkolu
  2021-05-29 10:27:03

  Wspólna prezentacja Województwa Podlaskiego oraz resortu klimatu i środowiska pod hasłem Xylopolis będzie częścią Wystawy Światowej EXPO 2020 w Dubaju. Region zaprezentuje ją w trakcie Tygodnia Podlaskiego, 15-24 października 2021 r. Szczegóły przedsięwzięcia zostały przedstawione podczas konferencji prasowej (27.05), która zainaugurowała kampanię promocyjną projektu. Wziął w niej udział marszałek Artur Kosicki.

 • Światowej sławy tenor Andrea Bocelli w koncercie wielkanocnym z Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej

  Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej w trakcie koncertu „Cud życia” .
  2021-04-04 09:58:21

  W wielkanocną niedzielę (04.04) Program Pierwszy Telewizji Polskiej wyemituje koncert „Cud życia” Andrei Bocellego, współorganizowany przez Województwo Podlaskie. Artysta wystąpił wspólnie z Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej (OiFP).

 • „Tany” Karoliny Cichej z nominacją do Fryderyków

  Grafika informująca o nominacji artystki Karoliny Cichej do nagrody Fryderyki w kategorii "Muzyka Świata"
  2021-03-22 10:22:30

  „Tany” Karoliny Cichej otrzymały nominację w kategorii Muzyka Świata. Artystka o zwycięstwo będzie rywalizować m.in. z rodziną Karpieli, Kapelą ze Wsi Warszawa czy Sutari. Płyta „Tany” została wydana we wrześniu ubiegłego roku m.in. dzięki wsparciu samorządu województwa podlaskiego.

 • Historia papieża Piusa XI – „Polaka wśród Polaków”

  Okładka książki.
  2021-02-22 15:20:35

  Stulecie Bitwy Warszawskiej stało się okazją do wydania książki „Achille Ratti – Pius XI. Znalazłem w Polsce drugą Ojczyznę”. Marek Hyjek, autor publikacji, przybliża osobę pierwszego po odzyskaniu przez Polskę niepodległości nuncjusza apostolskiego w Warszawie, późniejszego papieża Piusa XI. Książkę wzbogacono w unikatowe fotografie oraz wycinki z prasy codziennej z ówczesnego okresu. Pozycja powstała dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

 • Nagrody drugiej edycji plebiscytu Niebieski Mikrofon wręczone

  Laureaci z czekami na scenie.
  2021-02-22 11:51:29

  Mgły, Cira, Faustyna Maciejczuk i Dots to laureaci drugiej edycji konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok. W niedzielny wieczór (21.02) odbył się długo wyczekiwany finał z udziałem finalistów plebiscytu. Województwo Podlaskie po raz drugi było partnerem wydarzenia.

 • Laureaci Niebieskiego Mikrofonu już znani! Czas na koncert finałowy

  Kilka osób siedzi w kręgu w trakcie obrad jury
  2021-02-03 09:52:59

  Druga edycja plebiscytu zbliża się wielkimi krokami do muzycznego finału. Po wyborze zwycięzcy słuchaczy Polskiego Radia Białystok przyszedł czas na wybór jury, które obradowało we wtorek (02.02) w radiowym Studio Rembrandt. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas finałowego koncertu. Województwo Podlaskie jest po raz kolejny partnerem wydarzenia.

 • Podlaskie na EXPO 2020 w Dubaju

  Za stołem siedzą marszałek Artur Kosicki i Magdalena Łyżnicka-Sanczenko, p.o. dyrektora Biura Współpracy z Zagranicą i Promocji UMWP.
  2021-01-12 15:44:04

  Województwo podlaskie jest jednym z regionów, które zaprezentuje swoje walory w Polskim Pawilonie na planowanej w przyszłym roku Wystawie Światowej EXPO 2020 w Dubaju. Marszałek Artur Kosicki w środę (09.12) wziął udział w spotkaniu online partnerów przedsięwzięcia.

 • „Podróże po drewnianym Podlasiu” Projektem Roku 2020

  Osoba trzymająca otwarty przewodnik "Podróże po drewnianym Podlasiu".
  2021-01-08 08:30:14

  Studenckie Koło Naukowe "mała ARCHITEKTURA" Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej zdobyło nagrodę Projekt Roku 2020 oraz nagrodę specjalną Human 2020 w ogólnopolskim konkursie StRuNa dla kół naukowych i organizacji studenckich. Nagrodzony projekt „Podróże po drewnianym Podlasiu” wydała Oficyna Wydawnicza Politechniki Białostockiej, przy wsparciu finansowym Marszałka Województwa Podlaskiego.

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook