Dodana: 8 styczeń 2021 08:30

Zmodyfikowana: 8 styczeń 2021 08:30

„Podróże po drewnianym Podlasiu” Projektem Roku 2020

Studenckie Koło Naukowe "mała ARCHITEKTURA" Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej zdobyło nagrodę Projekt Roku 2020 oraz nagrodę specjalną Human 2020 w ogólnopolskim konkursie StRuNa dla kół naukowych i organizacji studenckich. Nagrodzony projekt „Podróże po drewnianym Podlasiu” wydała Oficyna Wydawnicza Politechniki Białostockiej, przy wsparciu finansowym Marszałka Województwa Podlaskiego.

Osoba trzymająca otwarty przewodnik "Podróże po drewnianym Podlasiu".

Konkurs StRuNa, realizowany pod patronatem ministra nauki i szkolnictwa wyższego, nagradza studentów i doktorantów, którzy zespołowo zrealizowali najciekawsze projekty naukowe. Jest także okazją do podsumowania aktywności naukowej kół i innych organizacji studenckich. W 10. edycji ogólnopolskiej rywalizacji nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach podstawowych: Projekt Roku, Koło Naukowe Roku, Opiekun Naukowy Roku oraz w ośmiu kategoriach specjalnych: Med, Human, Science, Tech, Media, Eko, Art ,Debiut Roku, Wyprawa Roku, Konferencja Roku.

O nagrody rywalizowało 35 kół naukowych z całej Polski. Jury konkursu doceniło „Podróże po drewnianym Podlasiu”, kreatywny przewodnik stworzony przez dr Magdalenę Sulimę i studentów Wydziału Architektury PB, należących do Studenckiego Koła Naukowego "mała ARCHITEKTURA". Publikacja została uznana za najlepszy w Polsce Projekt Roku 2020, wygrała też w kategorii specjalnej Human 2020.

„Podróże po drewnianym Podlasiu” to przewodnik po południowo-wschodniej części naszego regionu, skierowany do odbiorcy w każdym wieku. Ukazuje unikatowość powiatów bielsko-hajnowskich: układ przestrzenny gospodarstw, zachowaną i bogatą w zdobnicze detale architekturę drewnianych domów z początku XX wieku, zróżnicowanie społeczno-kulturowe, obrzędowość, folklor i tradycje. Autorzy zapraszają do podróży po Podlasiu dzieci, rodziców i dziadków – a przy tej okazji do wykonywania zadań zawartych w książce. Ćwiczenia, krzyżówki i zgadywanki opatrzone grafikami autorstwa studentów SKN „mała ARCHITEKTURA”.

Publikację można bezpłatnie pobrać w wersji PDF na stronie Oficyny PB.

źródło/fot.: Rzecznik Politechniki Białostockiej

oprac. Cezary Rutkowski

facebook