Dodana: 22 luty 2021 11:51

Zmodyfikowana: 25 luty 2021 12:06

Nagrody drugiej edycji plebiscytu Niebieski Mikrofon wręczone

Mgły, Cira, Faustyna Maciejczuk i Dots to laureaci drugiej edycji konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok. W niedzielny wieczór (21.02) odbył się długo wyczekiwany finał z udziałem finalistów plebiscytu. Województwo Podlaskie po raz drugi było partnerem wydarzenia.

Laureaci z czekami na scenie.

Koncert finałowy plebiscytu Niebieski Mikrofon odbył się w specjalnie na tę okazję zaaranżowanym, na wzór mobilnego studia telewizyjnego, Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok. Słuchacze stacji dzięki transmisji video na żywo mogli poczuć się widzami jak na prawdziwym koncercie transmitowanym w telewizji. Na dwóch scenach wystąpiło łącznie 16 wykonawców.

„Muzyka jest najważniejsza”

Jury uhonorowało troje wykonawców. Nagrodę główną otrzymał zespół Mgły (za dojrzałą muzykę, nową płytę oraz ogólnopolską karierę), w kategorii Debiut – Faustyna Maciejczuk (za dojrzałe piosenki, indywidualny styl oraz profesjonalną autopromocję), zaś Nagrodę Specjalną – Michał „Cira” Ciruk (za promocję Białegostoku i województwa podlaskiego oraz zaangażowane teksty o ludzkich problemach).

Z kolei głosami słuchaczy Polskiego Radia Białystok po raz drugi (podobnie było w ubiegłym roku) zwyciężyła grupa Dots. W głosowaniu internetowym zdobyli prawie 1/3 wszystkich głosów oddanych na 17 finalistów.

Każdy z laureatów otrzymał specjalne statuetki „Niebieski Mikrofon” oraz czeki na 5 tys. zł. Dodatkowo będą mieli możliwość zagrania koncertu live w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok.

Na zakończenie, pośród słów gratulacji, w imieniu Marszałka Województwa Podlaskiego, Artura Kosickiego, głos zabrał Mariusz Rytel:

- Oglądaliśmy przez ostatnie dwie godziny zespoły młodych ludzi, którzy twórczo wyrażają swoje emocje. To niezwykle budujące - powiedział Mariusz Rytel. - W imieniu Marszałka chciałbym pogratulować i złożyć wyrazy uznania dla organizatora, czyli Polskiego Radia Białystok, bo działacie w obszarze nie do końca docenianym, czyli zmysłu słuchu. Dziś lubimy patrzeć, dotykać, ale słuchać niekoniecznie. A to, co słyszmy, to są ważne rzeczy, czasem trudne, ale zawsze istotne. Walczcie i trzymajcie tak dalej - podsumował.

Organizatorem plebiscytu jest Polskie Radio Białystok, a partnerem Województwo Podlaskie.

 

Źródło: Polskie Radio Białystok

oprac. Marcin Nawrocki

red.: Edyta Chodakowska-Kieżel

fot.: Joanna Szubzda, Sylwia Krassowska / Polskie Radio Białystok

facebook