Dodana: 3 luty 2021 09:52

Zmodyfikowana: 3 luty 2021 13:27

Laureaci Niebieskiego Mikrofonu już znani! Czas na koncert finałowy

Druga edycja plebiscytu zbliża się wielkimi krokami do muzycznego finału. Po wyborze zwycięzcy słuchaczy Polskiego Radia Białystok przyszedł czas na wybór jury, które obradowało we wtorek (02.02) w radiowym Studio Rembrandt. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas finałowego koncertu. Województwo Podlaskie jest po raz kolejny partnerem wydarzenia.

Kilka osób siedzi w kręgu w trakcie obrad jury

Do udziału w drugiej edycji zgłosiło się 45 zespołów. Już pierwszy etap nie był łatwy. Stworzenie listy dziesięciu finalistów okazało się ostatecznie na tyle trudnym wyborem, że finalistów wyłoniono siedemnastu.

- W tym roku jury miało poważny problem z wyłonieniem laureatów, ponieważ poziom finalistów był niezwykle wyrównany, co bardzo cieszy – mówił w trakcie obrad jury Tomasz Kleszczewski, kierownik anteny Polskiego Radia Białystok.

Ostatecznie jury zdecydowało, że przyznane zostaną: nagroda główna – Grand Prix, nagroda specjalna oraz – po raz pierwszy – nagroda za debiut. Jury składało się z dziennikarzy Polskiego Radia Białystok oraz przedstawiciela Marszałka Województwa Podlaskiego, którym był Mariusz Rytel, p.o. zastępcy Dyrektora Departamentu Polityki Informacyjnej UMWP.

Wcześniej, do końca stycznia, trwało głosowanie słuchaczy Polskiego Radia Białystok.

- Budujące jest to, że wśród wykonawców jest tak dużo młodych ludzi. Jestem przekonany, że muzyka tworzona z pasją jest doskonałą promocją Białegostoku i Województwa Podlaskiego – przekazał Wrotom Podlasia Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego. - Laureatów nagrodzimy podczas specjalnego koncertu, ale wszystkim już teraz gratulujemy, dziękujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu – podsumował.

Podczas koncertu finałowego, który odbędzie się w Operze i Filharmonii Podlaskiej (21.02), wystąpią wszyscy finaliści konkursu.

Dopiero wtedy oficjalnie zostaną również ogłoszeni wszyscy laureaci konkursu, którzy otrzymają statuetki Niebieskiego Mikrofonu oraz nagrody finansowe – po 5 tys. zł dla każdego z nich.

Koncert będzie transmitowany na żywo na antenie Polskiego Radia Białystok oraz na profilu radia na YouTube.

 

tekst i fot.: Marcin Nawrocki

facebook