Dodana: 15 luty 2022 12:10

Zmodyfikowana: 15 luty 2022 14:20

W łomżyńskim szpitalu wojewódzkim rozpoczyna działalność Poradnia Kardiologii Inwazyjnej

Nowa poradnia w Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży oficjalnie uruchomiona zostanie w czwartek, 17 lutego w ramach funkcjonującej już Poradni Kardiologicznej. Jej działalność zainaugurują wykłady specjalistów w tematyce udarów mózgu.

Budynek szpitala w Łomży

Wśród specjalistów, którzy pojawią się w Łomży z wystąpieniem znajdzie się prof. Adam Kobayashi, światowej sławy lekarz neurolog.

– To wielki zaszczyt, że tak znakomity specjalista przyjął zaproszenie – informuje Jolanta Gryc, Pełnomocnik ds. Systemu Zarządzania Jakością i Akredytacji szpitala w Łomży.

Profesor Adam Kobayashi przybliży temat znaczenia zabiegów kardiologii małoinwazyjnej w profilaktyce udarów mózgu i wraz z doktorem Sławomirem Gołębiewskim przedstawi nowoczesne metody leczenia oraz szeroko rozumianego zapobiegania udarom mózgu.

Niesienie pomocy na najwyższym poziomie

Od lipca ubiegłego roku lekarze Oddziału Kardiologicznego z Pododdziałem Kardiologii Inwazyjnej wykorzystują innowacyjne techniki małoinwazyjne mające na celu zmniejszenie ryzyka udaru mózgu poprzez eliminację potencjalnego źródła zatorowości.

– Naszą dewizą jest niesienie pomocy na najwyższym poziomie, dlatego Oddział Kardiologii w Łomży stale poszerza zakres świadczonych usług medycznych, prężnie rozwija się kardiologia interwencyjna – podkreśla dr Anna Lewczuk, koordynator pododdziału.

Jak dodała, „choroby układu sercowo-naczyniowego to nadal jedna z głównych przyczyn zgonów w Europie, stąd efektywne leczenie pacjentów poza nowoczesnym leczeniem farmakologicznym wymaga niejednokrotnie zastosowania innowacyjnych technik inwazyjnych”.

Szpital z ministerialną akredytacją

Uruchomienie nowej poradni w łomżyńskim szpitalu to nie koniec dobrych wiadomości dla placówki. W ostatnim czasie Minister Zdrowia, po przeprowadzonej procedurze oceniającej, udzielił szpitalowi akredytacji na kolejne trzy lata. Była to już druga procedura tego typu. Pierwsza przeprowadzona została w grudniu 2017 r. i podobnie jak teraz, zakończona została pozytywnie dla placówki.

Oceniane standardy dotyczyły nie tylko realizacji świadczeń medycznych, ale także całego środowiska opieki (nadzór nad infrastrukturą szpitala, systematyczne przeglądy i serwisowanie sprzętu i aparatury medycznej, zachowanie ciągłości działania szpitala – zasilanie awaryjne w prąd, wodę i tlen) kontrola zakażeń, laboratorium, zarządzanie ogólne, kadry i wiele innych obszarów.

 

 

źródło: Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży
oprac. Maciej Gryguc
red.: Edyta Chodakowska-Kieżel

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook