Dodana: 14 wrzesień 2022 12:52

Zmodyfikowana: 15 wrzesień 2022 11:28

Pobiegnij po zdrowie! Trwają zapisy na OnkoRun 2022

Ma aktywizować osoby z chorobami nowotworowymi, a także zwrócić uwagę kobiet na konieczność wykonywania badań profilaktycznych. Trwają zapisy do 4. edycji biegu OnkoRun 2022, który w tym roku odbędzie się w sobotę, 24 września, o godz. 10:00 w Supraślu (start na placu za Hotelem Borowinowy Zdrój). Partnerem wydarzenia jest Województwo Podlaskie.

Biegnący ludzie w kolorowych strojach

Ten coroczny bieg po zdrowie, organizowany przez Białostockie Centrum Onkologii i Stowarzyszenie do Walki z Rakiem, stał się już sztandarowym wydarzeniem w kalendarzu imprez sportowych w regionie. Inicjatywa stanowi także świetną okazję do integracji pracowników BCO z pacjentami i propagowania profilaktyki nowotworowej oraz zdrowego stylu życia.

W tym roku uczestnicy mają do wyboru trzy dystanse: 10 km, 5 km oraz spacer 2,5 km z personelem BCO.

Bieg adresowany jest nie tylko do pacjentów onkologicznych, ale także ich rodzin, pracowników podlaskich instytucji, sympatyków BCO, pasjonatów biegania, jak również wszystkich lubiących aktywnie spędzać czas. Oprócz sportowej rywalizacji w Supraślu będzie czekało mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, w tym opieka animatorów.

Zapisywać się można elektronicznie. Opłata startowa w wysokości 70 zł pokrywa koszt organizacji wydarzenia. Termin zgłoszeń mija 21 września br.


oprac.: Anna Augustynowicz
fot.: Cezary Rutkowski/archiwum

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook