Dodana: 25 czerwiec 2020 14:37

Zmodyfikowana: 25 czerwiec 2020 14:40

Oddział Nefrologiczny w łomżyńskim Szpitalu Wojewódzkim wraca do przyjmowania pacjentów niezakażonych COVID-19

Od wtorku (23.06) Oddział Nefrologiczny ze Stacją Dializ w Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży powrócił do świadczenia usług medycznych. Na skutek decyzji wydanej przez Wojewodę Podlaskiego oddział łomżyńskiego szpitala zostanie wydzielone 1 łóżko dla nagłych przyjęć pacjentów zakażonych, bądź z podejrzeniem zakażenia COVID-19.

Ilustracja do artykułu szpital łomża.JPG

Data rozpoczęcia obowiązywania decyzji nie jest tożsama z datą rozpoczęcia przyjęć ze względu na wytyczne określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 22.05.2020r. Dokument dotyczy zmiany rozporządzenia w sprawie stosowanych ograniczeń przy udzielaniu świadczeń opieki zdrowotnej pacjentom innym niż z podejrzeniem lub zakażaniem wirusem SARS-CoV-2 przez personel medyczny.

W związku z tym przyjęcia pacjentów niezakażonych koronawirusem w oddziałach szpitalnych będą realizowane od 1 lipca 2020r.

Obecny zakres świadczeń medycznych dla pacjentów z podejrzeniem bądź zakażeniem wirusem SARS-COV-2 w łomżyńskim Szpitalu Wojewódzkim to:

  • nefrologia- hospitalizacja- 1 łóżko;
  • neonatologia – hospitalizacja;
  • położnictwo i ginekologia – hospitalizacja;
  • neurologia – hospitalizacja;
  • choroby płuc – hospitalizacja;
  • choroby zakaźne – hospitalizacja;
  • okulistyka – hospitalizacja.

***

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego przestał pełnić rolę placówki jednoimiennej od 1 czerwca. Dnia 21 maja decyzję o przywróceniu poszczególnym oddziałom świadczenia usług medycznych Wojewoda Podlaski przekazał na ręce Marszałka Województwa Podlaskiego.

Źródło:  Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży

oprac. Cezary Rutkowski

fot.: Małgorzata Sawicka

facebook