Dodana: 29 czerwiec 2020 13:48

Zmodyfikowana: 29 czerwiec 2020 13:48

Szkolenia w Szelmencie strzałem w dziesiątkę

Ponad 50 dzieci w wieku szkolnym wzięło udział w miniony weekend (27-28.06) w bezpłatnym kursie sportów wodnych organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji (WOSiR) Szelment . Młodzi adepci uczyli się jazdy na nartach wodnych oraz wakebordzie.

Ilustracja do artykułu Szkolenie w Szelmencie (1)_1.jpg

Uczestnicy przeszli szkolenie z bezpieczeństwa, podstaw techniki oraz doskonalenie startów i pokonywania zakrętów, które łącznie trwało ponad 12 godzin.

 

- Pierwsza korzyść, która przychodzi mi do głowy gdy mówimy o sporcie to oczywiście zdrowie, dlatego bardzo się cieszę, że wspólna inicjatywa z roku na rok cieszy się coraz większym uznaniem wśród dzieci i młodzieży – powiedział Paweł Żuk, prezes WOSiR Szelment.

 

Słoneczny szkoleniowy weekend zakończył się wręczeniem dyplomów oraz wspólnym ogniskiem na terenie ośrodka.

 

Podobnie jak w roku ubiegłym, szkolenia zostały zorganizowane przy wsparciu Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego oraz Ministerstwu Sportu i Turystyki.

 

Dzięki WOSiR Szelment narciarstwo wodne na Suwalszczyźnie rozwija się coraz prężniej. Wojewódzki Ośrodek może pochwalić się kilkukrotną organizacją ogólnopolskich i międzynarodowych zawodów w narciarstwie wodnym za wyciągiem oraz udziałem swoich zawodników w tej dyscyplinie sportowej.

 

WOSiR Szelment jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, której 100 proc. udziałów należy do Województwa Podlaskiego.

 

źródło i fot.: WOSiR Szelmet, oprac. Małgorzata Sawicka

 

facebook