Dodana: 23 listopad 2019 20:19

Zmodyfikowana: 23 listopad 2019 20:19

Wielkie otwarcie hali widowisko-sportowej Suwałki Arena

To największy tego typu obiekt w województwie podlaskim, a przez najbliższe lata swoje mecze rozgrywać będzie tutaj m.in. drużyna siatkarskiej PlusLigi - MKS Ślepsk Malow Suwałki. W uroczystym otwarciu hali wziął udział Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Ilustracja do artykułu Suwałki Arena-30.jpg

Nowa suwalska arena to ponad 6600 m² powierzchni użytkowej. Powierzchnia sportowa obejmie wielkość 1745 m² w tym boiska do siatkówki, piłki ręcznej oraz koszykówki, a także trybuny na ponad 2 tys. miejsc.

- Nie ulega wątpliwości, że dzisiaj tworzymy historię regionu i naszego miasta – mówił podczas ceremonii otwarcia Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk.

Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego również podkreślił wagę dzisiejszej uroczystości. – Suwałki zasługiwały na taki obiekt. Cieszę się, że on powstał i będzie miejscem wydarzeń kulturalnych i muzycznych, a przede wszystkim, że będzie tutaj grał zespół wspierany przez województwo podlaskie, czyli MKS Ślepsk Malow Suwałki.

- Chciałbym podziękować wszystkim, którzy 3 lata temu podjęli inicjatywę i uwierzyli, że Suwałki stać na PlusLigę. Wszystkich, którzy nas wspierali mamy w pamięci i w sercu – dodał Wojciech Winnik, prezes Ślepska.

Po wystąpieniach zaproszonych gości nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, a następnie część artystyczna, która zwieńczyła oficjalną ceremonię

Tuż po oficjalnym otwarciu hali rozpoczął się mecz Ślepska Suwałki z drużyną Indykpol AZS Olsztyn. Beniaminek PlusLigi źle rozpoczął swoją przygodę z najwyższą klasą rozgrywkową  w Polsce, notując 3 porażki w 4 meczach. Pojedynek z ekipą z Olsztyna miał być więc szansą na przełamanie i poprawę sytuacji w ligowej tabeli. Zainteresowanie spotkaniem było ogromne. Bilety zostały wyprzedane kilka dni przed oficjalną inauguracją nowego obiektu.  Kibice z Suwałk mieli powody do zadowolenia, gdyż ich ulubieńcy pewnie pokonali rywali 3:1. Było to drugie zwycięstwo Ślepska w tym sezonie i jednocześnie świetna inauguracja rywalizacji na nowym obiekcie.

Niedziela (24.11) będzie dniem otwartym. W godzinach 10-14 każdy zainteresowany będzie mógł obejrzeć halę "Suwałki Arena" od środka.

W uroczystości wzięli udział również przedstawiciele rządu Dariusz Piontowski - Minister Edukacji Narodowej oraz Jarosław Zieliński  - wiceminister w resorcie Spraw Wewnętrznych i Administracji, podlascy posłowie: Kazimierz Gwiazdowski i Mieczysław Baszko, a także radni miejscy. Na trybunach zasiadły legendy polskiego sportu – mistrz olimpijski Wojciech Fortuna oraz dwukrotny mistrz świata w siatkówce, Paweł Zagumny. 

bm

facebook