Dodana: 14 wrzesień 2022 12:54

Zmodyfikowana: 15 wrzesień 2022 10:08

UKS Dojlidy z siedmioma medalami na I Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym!

O medale i awans do Grand Prix Polski walczyły aż cztery kategorie wiekowe: skrzaci, żacy, młodzicy oraz juniorzy. W minioną niedzielę, 11 września na dużej hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku odbył się pierwszy Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny (WTK) w sezonie 2022/2023.

Chłopak z koszulką sportową z napisem Dojlidy Białystok gra w tennisa stołowego

Weekend obfitował na Podlasiu w sportowe zmagania młodych adeptów tenisa stołowego. W pierwszym Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym zagrało łącznie ponad stu zawodników. Reprezentanci Dojlid wywalczyli 7 medali: trzy złote, trzy srebrne oraz jeden brązowy. Na najwyższym stopniu podium stanęli Mateusz Romaniuk (skrzaci), Aleksander Romaniuk (żacy) oraz Ania Pacelt (juniorki). Wyższość swoich rywali w finale uznać musieli Kornel Obukowicz (skrzaci), Szymon Patejczuk (juniorzy) oraz Kinga Teodorczuk (juniorki). Brązowy medal w kategorii juniorek zdobyła Julia Skwarek.

– Jestem zadowolony z występu naszych młodych zawodników na niedzielnym turnieju. Bardzo cieszą mnie zwycięstwa braci Romaniuk w skrzatach i żakach. Turniej juniorek był praktycznie rywalizacją wewnętrzną, na dziesięć uczestniczek osiem gra w Dojlidach, zajęliśmy tu całe podium. Gratuluję Ani Pacelt, która wyszła z tej rywalizacji niepokonana. Życzę powodzenia wszystkim, którzy awansowali z naszego województwa na Grand Prix Polski – mówił Piotr Anchim, menadżer UKS Dojlidy.

Oprócz zwycięzców swoich kategorii wiekowych w turnieju wojewódzkim, na Grand Prix Polski wystąpią także zawodnicy Dojlid z limitem, a więc zakwalifikowani z rankingu. Do tej grupy należą Karolina Hołda, Zuzia Borek, Alan Kulczycki, Michał Wandahowicz oraz Dawid Chilicki. Pozostali zawodnicy będą mieli jeszcze ostatnią szansę w postaci eliminacji do Grand Prix Polski, które rozgrywane są na dzień przed turniejem głównym.

źródło i fot.: UKS Dojlidy
oprac.: Paulina Tołcz

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook