Dodana: 5 maj 2016 09:07

Zmodyfikowana: 5 maj 2016 09:13

UAKS "Podlasie" Białystok w Mistrzostwach Europy Młodzieżowców i Juniorów w Sumo

Po sukcesach w Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Warszawie oraz Mistrzostwach Polski Juniorów w sumo w Poznaniu 6 zawodników UAKS „Podlasie” Białystok walczyło w Reprezentacji Narodowej Polski w sumo.

Ilustracja do artykułu P1110744-KAROL STASIEWICZ- Brązowy medalista MISTRZOSTW EUROPY JUNIORÓW W SUMO.JPG

W Mistrzostwach Europy Młodzieżowców U21;

Brązowe medale w wadze 70 kg zdobyli: WOJCIECH LENCZEWSKI i TOMASZ STASIEWIC. Obaj po wygraniu 2 walk eliminacyjnych, w półfinałach ulegli zawodnikom Rosji. W walce o brązowe medale TOMEK STASIEWICZ wygrał z zawodnikiem Bułgarii, a WOJTEK LENCZEWSKI pokonał zawodnika Węgier. W wadze 85 kg z powodu odnowienia się kontuzji barku w MEM U21 nie wystartował BARTEK ŁĘTOWSKI.

W Mistrzostwach Europy Młodzieżowców U23 w wadze 70 kg - PRZEMYSŁAW WISZOWATY zajął VII miejsce.

W Mistrzostwach Europy Juniorów:

Brązowy medal w wadze 80 kg zajął KAROL STASIEWICZ . W pierwszej walce Karol uległ zawodnikowi Rosji, który dotarł do finału zdobywając złoty medal. Po wygraniu 3 walk repasażowych, Karol Stasiewicz w walce o „brąz” wygrał z zawodnikiem Gruzji.

W wadze 90 kg MATEUSZ TROFIMCZUK po wygraniu 2 pojedynków eliminacyjnych w półfinale uległ zawodnikowi Bułgarii. W walce o brązowy medal Mateusz uległ zawodnikowi Węgier.