Dodana: 18 luty 2017 21:44

Zmodyfikowana: 18 luty 2017 21:44

Tenis stołowy. Zawodnicy UKS Dojlidy wygrali z Pogonią Lębork 3:0

Białostocka drużyna zrehabilitowała się za porażkę z AZS Politechniką Rzeszów, pokonując u siebie w 13. serii spotkań Pogoń Lębork 3:0. Dojlidy mają już 19 punktów i są na siódmym miejscu w tabeli.

Ilustracja do artykułu uks.JPG
Gospodarze byli faworytami, ale Pogoń przyjechała do Białegostoku opromieniona pokonaniem 3:1 Bogorii Grodzisk Mazowiecki. W naszej hali tenisiści z Leborka też mieli wielką ochotę na sprawienie niespodzianki. Daniel Bąk z werwą zaczął pojedynek z Pawłem Platonowem i pewnie wygrał dwa sety. Plati nie należy jednak do zawodników, którzy łatwo poddają się.
Białorusin w barwach Dojid znakomicie pouładał sobie taktykę i w kolejnych partiach nie dał najmniejszych szans przeciwnikowi, wyprowadzając Dojlidy na prowadzenie.

Po Platonowie do stołu podszedł Wang Zeng Yi. Nasz kapitan głównie dzięki trudnemu serwisowi wygrał premierowego seta z Adamem Doszem, chociaż rywal wyciągnął wynik z 3:7 na 7:7. W kolejnej odsłonie Wandżi zmarnował kilka piłek setowych i przegrał na przewagi. Trzecią odsłonę zawodnik Pogoni rozpoczął od prowadzenia 3:1, co zwiastowało duże emocje. W tym momencie nasz kapitan przebudził się. Wygrał pięć piłeczek z rzędu, to on był dokładniejszy i kończył długie wymiany, a Adam Dosz był bezradny zarówno w tym, jak i w czwartym secie.

Dzieła dokończył Aleksander Khanin, który po przegraniu pierwszej partii wyraźnie górował nad Sławomirem Doszem. Pojedynek mógł się podobać, bo obaj tenisiści często grali długie wymiany będąc kilka metrów od stołu. Częściej wygrywał jej nasz Białorusin, pieczętując zasłużone zwycięstwo swojego zespołu.
W rozgrywakch nastąpi teraz przerwa do 9 marca, kiedy do Białegostoku przyjadą Morliny Ostróda.