Dodana: 10 czerwiec 2021 13:30

Zmodyfikowana: 10 czerwiec 2021 13:40

Taneczna rywalizacja o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego

Ponad 220 tancerzy rywalizowało w sobotę (5.06) o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego i Puchar Wójta Gminy Dobrzyniewo Duże na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego.

Młodzi tancerze z trofeami

Impreza została podzielona na cztery bloki taneczne, a startowały w niej dzieci i młodzież w wieku od 4 do 15 lat. Turniej rozpoczął się o godzinie 10.30 występem najmłodszych uczestników w kategorii wiekowej do lat siedmiu. Gościem turnieju była Janina Kozakiewicz przewodnicząca Rady Gminy Dobrzyniewo Duże.

Uczestnicy turnieju zaprezentowali się w stylu standardowym i latynoamerykańskim w czternastu kategoriach z podziałem na wiek i klasy taneczne. Do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrzyniewie Dużym przyjechały solistki i pary reprezentujące kluby taneczne  z Olecka, Augustowa, Grajewa, Białegostoku, Giżycka, Łomży i Warszawy.

Zawody zostały rozegrane w ramach struktur Federacji Tańca Sportowego, a organizatorami byli: UKS Twist Białystok, Studio Tańca Twist i Podlaski Związek Tańca.

Turniej zorganizowany został zorganizowany w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi do organizacji zawodów sportowych FTS podczas trwania epidemii COVID-19.

źrodło: UKS Twist Białystok - Studio Tańca Towarzyskiego
oprac.: Aneta Kursa
red.: Cezary Rutkowski