Dodana: 16 marzec 2017 13:33

Zmodyfikowana: 16 marzec 2017 13:33

Srebro Konrada Piekarskiego w Grand Prix Polski

Drugi w tym roku turniej rankingowy Grand Prix Polski w 9bill rozegrany został w Bałtyckim Centrum Bilardowym w Kętrznie w dniach 11-12 marca w ramach Bilardowych Igrzysk Kętrzyn-2017.

Na starcie zawodów stanęło  88 bilardzistów z Polski a także z Litwy, wśród nich zawodnicy LP METAL–FACH POOL BILARD SOKÓŁKA: Konrad Piekarski, Krystian Piekarski, Sebastian Batkowski ,Dominik Zając, a także bardzo młodzi juniorzy z II ligowej drużyny: Szymon Miroń i Karol Zielenkiewicz.

Świetny występ  odnotował Konrad Piekarski zdecydowanie pokonując kolejnych  rywali awansował do wielkiego finału. Tutaj  naprzeciw  Konrada stanął Mieszko Fortuński  z „ ERG Bieruń  Folie” – zwycięzca rankingu Polski 2016 i reprezentant Polski  na  „World Games  2017”.

Po stojącym na wysokim poziomie pojedynku zwyciężył Fortuński  6:4. O zwycięstwie bilardzisty z Bierunia zdecydowały skuteczniejsze rozbicia. II  miejsce Konrada pozwoliło mu awansować na  3 miejsce  rankingu Polski.

Sebastian Batkowski i Dominik  Zając zakończyli turniej na 9 miejscu obaj ulegając w swoich pojedynkach  5-6.